Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért ilyen változó a tejmenny...

Miért ilyen változó a tejmennyisègem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapos a kislányom,sajnos fejem a tejcsim,nem szopizik 1-2 hónapos korától kezdve. Tápszert is kap,plusz már elkezdtük a hozzátáplálást is.

Viszont nagyon ingadozó hogy mennyi tejcsim van.. van mikor csak 30-50ml-et tudok fejni.. másnap meg még éjszaka is fel kell kelnem fejni ès jön 120-130ml.

Nincs köze hogy mennyit iszok eszek.. azt már figyeltem. Pihenni azt sokat nem tudok,mert nem jó alvó és van még egy kislányom. :)

Az első kislányomnál ott rendesen volt tejcsim,ő csak anyatejes volt 6 hónapig.


2022. júl. 30. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amit írsz, mert nekem is ez a tapasztalatom, de eddig arra fogtam, hogy a kisfiam eszik különböző mennyiséget (én szoptatás mellett fejek, főzéshez, mert tehéntejallergiás a baba).
2022. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam is így van pedig csak 2 hónapos a babám és szopik. Valamelyest kudarcnak élem meg, amikor éhes, de alig van tejem. Máskor meg alig eszik és majd szétrobban a mellem. Mindennap más. Én csak azzal tudom egyelőre összekötni, hogy mennyire vagyok feszült. Ha hisztisebb napunk volt, fáradtabb vagyok, másnapra jelentkezik is ez a gond.
2022. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hmm,akkor nem vagyok egyedül. :( Igen,nekem is nagyon rosszul esik ez... :( Pedig már próbálgattam hogy sűrűn fejek,meg váltogatom oda vissza.. de hiába.
2022. júl. 30. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem fejek, csak szoptatok, de érzem, hogy valamikor több, valamikor kevesebb a tejem. Azt figyeltem meg, hogy akkor van több, amikor több a testi kontaktus a babával. Nem feltétlenül szopizásra gondolok most, hanem például többet van a kezemben, vagy hordozom. A másik, amikor meg kevesebbnek érzem

akkor van mikor kicsit megszalad a koffein. Lehet persze, hogy semmi összefüggés nincs, csak véletlen egybeesés, de nem veszítesz semmit, ha megpróbálod ilyen szemszögből is vizsgálni a helyzetet 😊

2022. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ohh nálunk nagy sok a kontakt mert elég kézi baba :) Lombikkal lett,tudtuk h ellesz kényesztetve,ráadásul köztünk is alszik :D Koffeint meg nem iszok. Kávét nem szeretem,colát meg ritkán iszok. Átlagban almalevet szoktam inni. Úgyhogy nálam ez is kilőve. :( De jó h te legalább tudod mihez kötni. Biztos jobb az is ha vki szoptat,de nekem nem fogadja el sajnos hiába próbálkoztam sokáig. Az elején állandóan belövellt a cicim és annyira nagy mennyisèg jött,hogy mindig félrenyelt.. és nem szopizott tovább.. így kénytelen voltam fejni. Aztán meg már el se fogadta. :(
2022. júl. 30. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha szeretnél mégis megpróbálni szoptatni, akkor itt vannak módszerek, amiket érdemes kipróbálni:


[link]


Nekem egy csomó dologban segített ez az oldal, sok jó tipp van rajta, bár pont ezzel a konkrét problémával nem szembesültem, úgyhogy az itt leírtakat személyesen nem próbáltam ki.

2022. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Köszönöm az oldalt,de sajnos ő már nem csecsemő,nem marad a mellem mellett.. ahogy adnám neki már fordul is el. 😕 Amúgy mellettem,velem alszik éjszaka,mindig próbálkozom,hiába. De nem ragaszkodom a szoptatáshoz,nem gond ha fejnem kell,csak lenne több neki! 😞

Magamra megint nem raknám már,mert több mint 9kg… elég cipelni 😅

De apad el.. napról napra kevesebb,úgyhogy sztem ez a baj. Ráadásul pont meg is fog most jönni megint,olyankor még annyi sincs. :(

Hiába,azért ez nagyon rossz egy anyának. Nagyon irigylem akinek sok tejcsije van. 🥰

2022. aug. 4. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:

A fejés sajnos sokaknál közel sem olyan hatékony, mint a szopizás, a bent maradt tej pedig azt a jelet küldi a testnek, hogy ne termeljen ennyit.

Én pl. néha tesztelni szoktam. Amikor a kislányom egy mellből szopizik kb. 90 grammot, a másikból én nagyon jó esetben letudok fejni 30 ml-t. Érzem, hogy van még benne, de egyszerűen hiába fejek (kórházi mellszívóval), semmi eredménye.

Amíg van, addig fejd és add neki, aztán el kell engedni. Így is tök jó, hogy eddig kitartottál.

2022. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen az biztos,hogy nincs jobb a szoptatásnál. :((

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

2022. aug. 4. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!