Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2-3 hónapos anyatejes babátok...

2-3 hónapos anyatejes babátok milyen gyakran eszik/evett?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 hónapos, napi 8-10 alkalommal eszik. Ez azt jelenti, hogy olyan hajnali 4-5 órától 2 óránként igényli. (Éjjel van egy-két nagyobb alvása.)

Lassan eszik, belealszik, ébresztgetni kell állandóan, így egy evés akár 1 óra is. Ez azt jelenti, hogy evés után van kb. 20-30 perc nyugi, majd kezdődik az evés előtti nyűglődés és újra enne. Ez természetes? Nálatok hogy alakul? 2 hónap alatt egy cseppet sem ritkultak az alkalmak, így egy kicsit kezdek kikészülni attól, hogy szoptatásból áll az életem...


2022. júl. 31. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 4,5 hónapos és pont ugyan úgy szopik mint az elején. Itt is 2 óránként. Pont ma gondoltam erre. Van,hogy fél óra múlva kér.

Ő a második gyerek,az első is hasonló volt.

2022. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 8 hetes koráig az én kisfiam is 2 óránként evett, annyi előnyöm volt, hogy ő fél óra alatt általában lezavarta a szopit. Most 10 hetes, és az utóbbi 2 hétben magától átállt a 3 órára. Szerintem nektek is alakulni fog hamarosan, addig is kitartás! :)
2022. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6,5 hónapos és most is általában 2-2,5 óránként eszik. 2 hónaposan kb. óránként is kérte..
2022. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Húú, hát nem nyugtattatok meg.

Ha beállnánk fél órás evésekre 3 óránként, azért már összetenném a két kezem jelenleg, úgyhogy nagyon remélem. :)

Ti ennek fényében hogyan szerveztek programkat? Még nem vagyok elég bátor ahhoz, hogy nyilvános helyen szoptassak, így viszont iszonyat szervezés, hogy közvetlenül szoptatás után eltudjunk menni boltba pl., majd mire hazaérünk már enne is. Ez így rohanás.

2022. júl. 31. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Kb folyamatosan. Az igény szerinti szoptatás híve vagyok.

Rettentő kicsi még, ilyenkor evidens volt, hogy a fő dolgom ő volt, más csak úgy, ha nagyon siettem. Nehéz, dehát tényleg nagyon kicsi. A lányom 24 órából kb 20-at töltött rajtam (cici, alvás, ébrenlét).

2022. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Programokat nehezen vagy sehogy. Együtt mentünk, ha kellett, megszoptattam az autóban vagy ha olyan helyen voltunk, szoptatós helységben. Boltba olyan 2 hónapos koráig a férjem járt, aztán már elmentem, előtte megszoptattam és amint hazajöttem, megszoptattam. Idővel kobb lesz, különösen majd a hozzátáplálás után. Mi egy hónapja hozzátáplálunk, tegnap már el tudtam menni a barátnőimmel kávézni egy 2-2,5 orát.

#3

2022. aug. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1.5 óránként kb. Utána átállt a 2 óránkénti szopira. Ezt tartotta is 1.5 éves koráig.
2022. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb. 2 óránként éjjel-nappal. De 5 perc alatt végzett, éjjel simán visszaaludtunk mindketten. Én simán szoptattam nyilvános helyen, vettem spéci pólót hozzá, ami jól takart. Mondjuk sosem kellett a legnagyobb tömegben, de ha muszáj lett volna, szoptatok bárhol.
2022. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most pl éjjel óránként szopott 8x🙄 pedig 5 hónapos...
2022. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!