Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 3 hós baba mennyi tejet...

Egy 3 hós baba mennyi tejet szív ki körülbelül egy evés alkalmával?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatok, változó mennyit eszik, néha többet vagy kevesebbet. Az első hónapban mértem, volt hogy 100 ml-t, volt, h 40 ml-t evett.

Vajon most mennyit ehet?


2010. szept. 22. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor a babám 3 hónapos volt begyulladt a mellem, így egy hétig mértem. 110-160gramm körül evett átlagosan. De volt hogy kevesebbet. Szóval változó :)
2010. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen babafüggő, és attól is függ, mennyire éhes. Mi sem eszünk mindig ugyanannyit:)

A fiam pl. 3 hónaposan volt hogy 50-et evett, volt, hogy 90-et, de többet nagyon ritkán, mégis hízott havonta 800g-ot:)

2010. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én pici fiam átlagosan 900-1000 körül eszik egy nap.Egy evésre kb.150-180-at
2010. szept. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy evésre kb. 90-140-et, ha kevesebbet, akkor félórán belül még megkínálom a maradékkal, van, hogy eszik még. Valaki írta egy másik kérdésnél, hogy 2-3 dl-t iszik meg az ennyi idős babája, hát nem tudom hogyan, nekem ezt a mennyiséget is nehéz kitermelnem, pedig még éjszaka is használom a mellszívót, csak hogy elég legyen.
2010. szept. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden baba másként eszik, felesleges azon parázni, hogy miért nem eszik 180-at, amikor a harmadik szomszéd unokája annyit eszik. A gyerekorvos azt mondta, hogy egy baba 400 és 1200ml között eszik naponta. Van amelyik gyereknek a gyarapodáshoz elég 400 ml, és van amelyiknek 1200 kell naponta. Sőt extrém esetben előfordult már, hogy kevesebb, és jóval több tej is kellett! A lényeg, hogy gyarapodjon a gyerek, nem az, hogy az átlag skála szerint hány kortyot fogyaszt.
2010. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem az enyém sem eszik meg 2-3 dl-t, annyi biztos nincs a cicimben, bár mivel nem mérem, így nem tudom.

Köszi a válaszokat!

2010. szept. 23. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!