Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig értékes az anyatej?...

Meddig értékes az anyatej? Milyen "haszna" van, ha 1 éves kora után szopizik még a baba?

Figyelt kérdés
Védi még őt az anyatej, mint az első hónapokban?
2011. júl. 6. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nemrég hallottam, hogy mennyire zseniális ez az egész: amikor a baba elkezd kúszni, mászni, piszkot begyűjteni, az anyatejben újra megjelennek az immunrendszert erősítő összetevők!!!
2011. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erről szerintem megoszlanak a vélemények.


Én azt gondolom az első időkben nagyon fontos az anyatej, hogy a kisbaba megkapja a megfelelő vitaminokat és immunanyagokat.

1 éves kor után pedig a szoptatás inkább az érzelmi kapcsolat szempontjából jelentős. Nálunk ez kimaradt már, mert lányom nem szopizott 1 éves kora felett.

2011. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15:54-es, az kimaradt, hogy ettől még így is megvan az érzelmi kötődés! Csak másképp.
2011. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
NEM IGAZ hogy érzelmi kötödés miatt kell az anyatej 1 éves kor után.Nem regélek most erről.
2011. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy CSAK azért kell, viszont nagyrészt benne van a szoptatás témakörében a kötődés témaköre is.
2011. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


11 hónapja szoptatok és fejek is,mivel anyatejleadó vagyok.Még most is ugyan olyan szép zsíros,mint eleinte, 250ml-s üvegben,szinte 50 ml zsírja van.Az összetevői biztosan változtak egy kicsit,de nem hinném,hogy a vízzel egyértékű,ahogy némelyek állítják(már gyermekorvos szájából is hallottam ilyet).

2011. júl. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Én 21 hónapos koráig szoptattam a kislányomat, nem is volt beteg.

A kisfiam most 2 hónapos, ha lesz rá lehetőségem min. 2 évig szeretném szoptatni.

2011. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Minden szempontból hasznos. Nyilván nem annyira életbevágó már, mint az első évben, de ha van tej ill. szoptatás, és mind az anyának, mind a gyerkőcnek igénye van rá ill. nem zavarja őket, akkor nem lehet rá azt mondani, hogy káros, semmiképp! Max. annyit, hogy semleges hatása van (de nem felesleges dolog!) - de én is azok közé tartozom, akik szerint még ez se igaz. Szerintem is nagyon hasznos.

Biológiailag végig benne vannak azok az összetevők, amik se a tápszerben, se a szilárd ételekben soha nem lesznek benne, semikor. Amíg van tej, addig biztosan megkapja a gyerek az immunanyagokat, vitaminokat stb. Ez nem azt jelenti, hogy ha nincs tej, akkor baj van - de ha van tej, az csakis plusz segítséget jelent a számára!

Érzelmileg pedig a kötődés miatt van jelentősége, és 1 éves kor után már tényleg egyre inkább ez a hangsúlyos. És ez megint a fenti eset: enélkül is lehet kötődést alakítani, mélyíteni - de ha van szoptatás, akkor rögtön adva van egy kézenfekvő és jó módszer arra, hogy ezt megtegyük.


Én 40 hónapig szoptattam, és mindkét területen abszolút pozitív tapasztalataim vannak a hosszú távú szoptatásról. Ha az ember céltudatosan és ésszel csinálja, nehéz "elrontani" szerintem.

2011. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Stefix,kész,befejeztétek?
2011. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

A szopit? Igen, úgy tűnik, már csak nemleges választ kapok, ha néha megkérdezem. :)

Kicsit fura érzés, tényleg lezárult egy korszak, de azt hiszem, sokkal könnyebb így mindkettőnknek, hogy ennyire lassan lett vége. Szinte észre se vettük, tényleg nem is tudom a pontos napot, ahogy a szakirodalomban is olvastam erről...

2011. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!