Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszsz babák anyukáinál, akik...

Iszsz babák anyukáinál, akik nem erőltették az elválasztást sehogy, hogy alakultak az alábbiak?

Figyelt kérdés
Mikortól csökkent a napi szoptatások száma? Hozzátáplálás mellett még hányszor igényelte a cicit? Mikortól hagyta el az éjszakai szoptatásokat?
2022. aug. 5. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Hat.. Enyém 2,5 éves, meg mindig napi többször és éjszaka is.
2022. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Én nem "erőltettem", hanem egy hányós hasmenős vírus után, mivel fertőzés alatt nem volt szabad szopnia amúgy sem,elválasztottam 2 évesen. A szülinapja után.


Nagyon le voltam fogyva, csont és bőr voltam már. Sápadt és gyenge voltam mindig. Szóval mivel akkor már 10-12, napja nem kaphatott amúgy sem tejet, abbahagytuk.


Hát,mit mondjak. Engem jobban megviselt, mint őt :).

2022. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk folyamatosan csökkentek az alkalmak, 16 hónaposan már csak az esti altatáshoz kérte, de akkor egyik este azt mondtam, hogy elfogyott (és tényleg már csak az üres zacskót copogatta XD), viszonylag könnyen megértette, onnantól annyi is volt... Nem erőltettem, de nem is akartam még két évesen is szoptatni (nem akarok senkit megsérteni, ez az én igényem volt), így ha volt adandó alkalom, inkább kiváltottam mindig a szopikat, meg ringattam inkább alváshoz.
2022. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

2es vagyok. Ő 2 óránként szopott 1.5 éves koráig hozzátáplálás ide vagy oda. De jó evő is volt,most is aránylag az 6 évesen. Megeszik mindent.

1.5 éves kora után megritkult a dolog,de 2 éves koráig kitartott.

2022. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon szerettem volna nem eroltetni. A nagyobbikat 2 eves koraban akartam elvalasztani, akkor is meg rengetegszer szopizott, es ezeknek az alkalmaknak a szama csak akkor csokkent, ha szandekosan eltereltem valami nagyon erdekessel a figyelmet. Szoval nekem kellett iranyitani, es vegul a 3. szulinapja elott ket honapoal sokalltam be vegkepp, es valasztottam el, pedig nagyon-nagyon szerettem volna, hogy magatol hagyja el.


A kicsi 2 eves koraig kapott anyatejet, elotte 3 hettel valasztottam el. O feleannyit szopizott, mint a nagy anno, olyan 5-6x addigra, viszont hosszabb ideig. Rengeteg tejem volt. Ez az 5-6 is ugy lett, hogy 10-rol sikerult fokozatosan lentebb vinnem. Akkor azt mondtam, hogy eleg volt. lassan 3 eves, de meg mindig fogdosni akarja a cicit, rendszeresen probalkozik, nemhuszem, hogy magatol elhagyta volna egyhamar.

2022. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
4-es vagyok, mindket gyerekem jo evo volt szopi mellett is. Iszsz mellett amugysem szoktak kivaltani, mert akkor az mar nem iszsz :) Szoval a szopik szama fuggetlen a hozzataplalastol.
2022. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
6-os valaszban4-est irtam, de 5-osre gondoltam:)
2022. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is hozzátáplálástól teljesen független volt a dolog, igazából annyiban befolyásolta csak, hogy én próbáltam trükközni mindig, amikor szerettem volna valami olyasmit csinálni, ami szoptatással összeegyeztethetetlen (pl egy nyári összejövetelen meginni egy üveg sört, akkor inkább megkínáltam valami rendes kajával az aktuális szopi helyett). Szépen lassan magától ritkultak a szopizós alkalmak, eleinte a kisétkezéseknél döntött úgy, hogy jóllakott az adott kajával, nem kéri a cicit, hiába kínáltam, aztán már ebéd után sem és végül már csak reggel ébredéskor és este elalváskor (meg éjszaka) kérte. De ez a folyamat már jócskán 1 éves kora után kezdődött. Nem mondom, hogy nem volt beleszólásom egyáltalán, de organikusan és nagyon rugalmasan kezeltük az egészet, csakis úgy "vettem el" tőle a mellem, hogy már láttam rajta, hogy ez csak megszokásból van és nem is igényli igazán.


1,5 éves korában volt az, hogy már éjjel nem szopizott, csak cumizott a mellemen átlag kétóránként, na ezt elégeltem meg és rekesztettem be, pillanatok alatt hozzászokott. Nagyjából két héttel a 2. szülinapja előtt volt az utolsó cicizése, addigra már 20 hetes voltam a kishúgával, gyakorlatilag csak az üres mellem szívta és fájt is és kényelmetlen is volt és megint már azt láttam rajta egy ideje, hogy ez csak a megszokás, ha éppen úgy alakult valamiért, hogy cici nélkül altattam, akkor sem volt soha semmi baja, szóval akkor döntöttem úgy, hogy ezt a jó kis szokást megszüntetem.


A másodikkal is remélem, hogy hasonlóan nyugodtan, sírás- és stresszmentesen, mondhatni kényelmesen tudjuk majd abbahagyni.

2022. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Szépen fokozatosan nulla erőltetéssel. Nem striguláztam, hogy mikor mennyit szopizott. A hozzátápláláshoz nem sok köze volt, mert azt is igény szerint csináltuk (blw-szerűen). Nagyon jó étvággyal evett. 1 éves korában már nem halt volna éhen szoptatás nélkül, de nem korlátoztam. A reggeli, a déli alvásos és az éjjeli fix volt és azon túl megtalált, ha akart. Ha otthon voltunk. Mert utcán magától tudta, hogy nem.

Na jó, ha pl: egész nap strandoltunk, akkor az alváshoz ugyanúgy megkapta (strandsátorba befordulva).

Kb. 2 éves korára hagyta el ezeket az extra alkalmakat, maradt napi 2-3.

2,5 évesen kezdte a bölcsit, így lett napi 1-2. Ez előtt is, ha az apja altatta délben, akkor se akadt ki, hogy nincs cici, így a bölcsi se okozott sokkot.

3 éves korára lett napi 1, már ha ébredt éjjel. Ha nem, akkor 0.

Ekkor még ez az egy rendes szopizás volt, mennyiséggel.

Ez változott aztán azzá, hogy fél-1 percre ha kérte. Nyilván nem jött semmi, de ő állította, hogy van még. Majd egyszer csak 3,5 előtt picivel ezt a picit is elhagyta.

Lehet lepontozni. Nekem tökéletes volt így. Testvérét nem tudtam szoptatni, ezért mondhatjuk "kompenzáltam", de soha nem erőltettem rá, de a leszokásnál is hagytam a maga ütemében.

2022. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
*ja: hányós-hasmenéses vírusnál nekünk kifejezetten javasolták a gyermekklinikán, hogy mindenképpen szoptassam. A nagytesó kórházba került vele, családi szobát kaptunk, a kicsit (aki akkor volt kereken 1 éves) végig szoptattam és emiatt ő meg is úszta az infúziót és a kiszáradást. Más nem maradt meg benne, csak az anyatej, de az elég volt.
2022. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!