Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi számít sebes mellbimbónak?...

Mi számít sebes mellbimbónak? Amin konkrétan vérző seb van? És ha csak piros, meg érzékeny?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A SEBES mellbimból számít sebesnek. Pici sebeket kell elképzelni.
2010. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja,elég kellemetlen amikor szopizi az ilyenen a baba.
2010. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem már a piros és fájó bimbó is lehet sebes kategória...


Gondolom, a megoldás módja miatt kérdezed, ugye? (hogy kell-e már vele foglalkozni vagy még nem)

Attól függ, hogy mi az oka a sebesedésnek. Ha csak annyi, hogy a melled még nem eddződött hozzá a szopihoz, akkor ezt csak az idő fogja igazán megoldani. Ha a babád még nem elég ügyes, akkor csak gyakoroljatok szorgalmasan. Érdemes ilyenkor a szopipózokat és a mellrekapás technikáját is ellenőrizni, mert sokszor ez is belejátszik a sebesedésbe! És ha esetleg más oka van (fertőzés, vagy szükségtelen kenegetés miatti felázás és kirepedés), azt is lehet a megfelelő módon kezelni. Segíthet pl. ha egy pár csepp anyatejet hagysz megszáradni a bimbódon, ez sebgyógyító és fertőtlenítő hatással is bír. Egyébként pedig sokat legyen levegőn a mell, hogy gyorsabban gyógyuljon. (A krémekkel csak óvatosan, nem biztos, hogy mindegyik segít ilyenkor!)

Sokan próbálják ilyenkor a bimbóvédőt - pedig első körben egyáltalán nem ajánlott! Nemcsak a szopitechnikának tehet rosszat, de a sebgyógyulást is elnyújthatja, mert befülled alá a bimbó. Ha nem muszáj, ezzel csak akkor próbálkozz, amikor már semmi más nem segít (az idő se).

2010. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, ezért kérdeztem. Eddig normálisan szopott, de mostanában azt figyeltem meg, hogy a szopi végén csak cuppogtatja a mellbimbómat, és amikor emiatt leveszem a ciciről, hogy újra rendesen felrakjam, már nem is nyitja ki rendesen a száját... 5 hetes amúgy
2010. szept. 24. 08:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárba lehet kapni krémet,ami védi/gyógyítja a mellet.
2010. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
Amikor "cuppog", az fáj is? Mert ha nem, akkor nincs vele teendő, hagyni kell. Ez a komfortszopás, ami a tejmennyiségnek és a babának is jót tesz. :)
2010. szept. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, fájni éppen nem fáj, de int mikor szopik. Valamint amikor leveszem a mellről, már csak a mellbimbót engedi el, holott mikor mellre tettem, még az egészet kapta be. Ezért gondolom, hogy ettől érzékeny a mellem.
2010. szept. 25. 09:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nem cumizik, valamint soha nem kapott semmit cumisüvegből, amióta megszületett (6 hete), cicizik.
2010. szept. 25. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!