Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lehet piros és száraz...

Mitől lehet piros és száraz az arcocskája?

Figyelt kérdés

8 hetes a kisfiam, mindkét arcocskáján kb. 50 Ft nagyságban piros, száraz.

Először azt hittem, hogy fűszereset ettem... és így reagál az anyatejen keresztül a szervezete.

Majd arra gondoltam, hogy az anyatej odacsorog szopizás közben bőreink érintkezése kikezdi...

Az apró kevéske pötty összefüggő pirosassá vált, ami szopizásnál erősen piros, majd utána a bőr megnyugszik, kivilágosodik, de viszont száraz mindvégig.

Babaolajjal finoman bekenem, hogy az irritáció miatt megnyugodjon a bőre.

Allergiás tünet lehet vagy normális folyamat, ami majd elmúlik?


2011. ápr. 26. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak kidörzsölte az arcocskáját alvás közben és amikor szopizik, beizzad és piros lesz.


De ha olyan grízes tapintású, jól körülírt foltocskák, amik mindig szárazak, akkor lehet, hogy ekcéma. Nagyon sok babának van, fôleg a világos bôrûeknek, de az esetek nagy részében kinövik (atópiás dermatitis).


Bármelyik is legyen, kend be rendszeresen a gyógyszertári hidratáló krémmel (pl. minden peluscserénél), de a gyógyszertári popsikenôcs is nagyon jó (néha jobb is, mert gombaölô is van benne). Ha nem múlik, inkább menjetek el a bôrgyógyászatra (nem kell beutaló).


Ha ekcéma, akkor nagyon sokféle gyógymódról lehet olvasni a neten (itt is), szinte minden babának más válik be.

Nekünk 2-3 hónapig volt a lábán, végül az exxema repair kenôcs használt. 2 hetes tej-, tojás-, dió- és citrusmentes diétám nem változtatott rajta, de azért a mosóport lecseréltük mosódióra és nem öblítôzünk.

2011. ápr. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon világos bőrű, ekcémás jellegű.

Jövőhéten megyünk oltásra, a drbácsinak megmutatom. A védőnőnkkel beszéltem. Egyelőre a Sudocrem-et javasolta.

Bár nem elég zsíros... próbálkozom. Köszönöm.

2011. ápr. 27. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is fehér bőrű nagyon a babám, és ugyan ez a tünet, 5 ft nagyságú piros, száraz területek, hol vannak, hol nincsenek, van, hogy 2-3 folt is van, van, hogy nincs... Én se tudom mi ez, mutattam is a dokinőnek, azt mondta semmi különös, majd kinövi, sok mindentől lehet, de nagyon gyakori... Nekem az A vitaminos kenőcsöt javasolták, de Sudot is kenek rá néha!
2011. ápr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam arcán és nyakán az anyatejes kiütések alakultak át egybefüggő ekcémává az egész arcán és nyakán. Nagyon durva és száraz lett a bőre. Naturlandos mosdókenőccsel kentem vékonyan fürdés után, de volt, hogy naponta többször is,és egy hét alatt rendbejött.
2011. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Unguentum hydrophilicum nonionicum - Naturland mosdókenőcs?

Ezt nem kell kötelezően lemosni?

2011. ápr. 27. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a bôrgyógyász, hogy ha nem túl koszos a gyerek, inkább csak vízzel mosdassuk, és ne pancsoljon sokáig, mert szárítja. Szóval néha lehet az Unguentum hydro..., csak ne túl sokat.

Itt olvastam egy fórumban, hogy valakinek a gyereke meg épp attól volt ekcémás szerinte, mert annak a paraffin-tartalmára volt allergiás (?)

Ahogy körbenéztem, ez az ekcéma dolog eléggé egyénfüggô, kinek, mi válik be. Mert van, hogy kiderül, allergia okozza, de van, hogy egyszerûen nem lehet kitalálni. Az óvatos napfény, szobapárásítás is jót tesz, a kifejezetten allergén dolgok kiiktatása anya-baba étrendbôl, környezetbôl (túlzott tejivás, mosópor, öblítô, por, háziállat) ill. ha csinálná, nem szabad engedni, hogy vakarja, mert elfertôzôdhet. De a legfontosabb, hogy mindig hidratálva legyen a bôre.

2011. ápr. 28. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm és a gyerekorvos is ezt a mosdókenőcsöt ajánlotta, és nem kell lemosni.

Egyébként régebben én is használtam az ekcémámra lemosás nélkül, és azt is rendbeszedte.

2011. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!