Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Inkább pótolnál anyatejjel,...

Inkább pótolnál anyatejjel, vagy fagyasztanád?

Figyelt kérdés
Inkább megetetnéd a babaddal a lefejt tejet következő etetésre, vagy eltennéd, hogy biztosan minél tovább kaphasson anyatejet?
2022. aug. 29. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
De ha annyi van, hogy fejsz le, akkor mit kell pótolni?
2022. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha fejni is tudsz, akkor szügségtelen a pótlás.



Nem fagyasztanék, mert egyrészt nem is biztos, hog elfogadja utána, másrészt egyszerűen teljesen hiábavaló, mert nincs elég fagyasztókapcitás.


Számoljunk:

Van egy “ökölszabály” a mennyiségre, persze ez tényleg csak hozzávetőleges.

Testsúly kg*120-150g a napo adag


5 kg gyereknél


5*120-150 =600-750 g naponta


Tehát 1 héttel tovább anyatejesen táplálni: 4,2 -5,3l tej a fagyóban..


Nem ér ennyit a fejéssel járó cècó..

Elsővel még raktam el.. 2,5 ment a lefolyóba..

Nem is volt szükség, és nem is fogadta el.

2022. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha tudsz fejni akkor van elég tejed. Felesleges bármivel pótolni. Csak gondolom időre etetsz vagy méregeted. Na ezeket kell elfelejteni
2022. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem úgy gondolja hogy pótol szopi mellé, hanem kövi szopi helyett adná. Javíts ki ha tévedek. Ez is butaság. Akkor nincs inger és nem termelődik majd egy idő után elég tej.
2022. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy Te hogyan etetsz és mi a cél, de én fagyasztottam egy jó pár adagot. A lányom lefejve kapja a tejet üvegből, így mindig megy következő etetésre is, a többlet pedig az elején volt inkább, az ment a fagyóba. 7 hónapos, máig csak anyatejes, de van néha pár nap, amikor kevesebb jön le valamiért (betegség, menstruáció). Ilyenkor elővettem egy-egy adagot a fagyóból, nagyon jól jött! Még 4-5 adag van kb., azzal már kihúzzuk szerintem egy vállalható ideig, így nekem mindkét dolog szükséges volt és be is vált.
2022. aug. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!