Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet hónalj...

Szoptatás alatt lehet hónalj dezodort használni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 22. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

:-D

Igen, lehet. És még tusfürdővel fürdeni is.

Ne haragudj, hogy mosolygok a kérdésedet látván, de miért ne lehetne dezodort használni?

2008. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Kemény lenne, ha nem lehetne. Tele lenne a világ büdös anyukákkal...

Nyugodtan használj dezodort!!

2008. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
:-)))
2008. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem arra gondolt a kérdező,h a más illat nem zavarja e esetleg meg a picit... Egyébként sztem is lehet.
2008. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:)))) Sejtettem, hogy kapok beszólást:D

Arra gondoltam, lehet hülyeség, hogy a sok káros anyag, ami abban van, felszívódik és a mirigyeken át bekerül a tejbe.

2008. dec. 22. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia!Szerintem teljesen jogos volt a kérdés.Az a baj a jelenleg kereskedelmi forgalomban lévo deokkal, hogy tele vannak aluminium sokkal,amik felszivodnak és a mellben rakodnak le.(Ennek is köszönheto, hogy 2005-ben ugyanannyi mellrákos férfit diagnosztizáltak, mint not)

Használhatsz deot.Amit én használok az a forever living produkts deo-ja ami teljesen mentes a káros anyagoktol.1400 ft körül van és én 1 éve használom napi 2x és még van benne,szoval gazdaságos is.Ha esetleg bovebben érdekel a téma vagy egészségmegorzés irj nyugodtan a kérdéseiddel.Remélem segítettem.

Kellemes ünnepeket!

2008. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.

Tény, hogy vannak benne olyan anyagok, amelyek mondjuk közvetlen fogyasztással nagy problémákat okoznának, de a testünkön és a tejünkön keresztül már annyira közvetve kerül a babához (ha egyáltalán kerül, mert szerintem nem, vagy csak rettentően minimálisan), hogy kizárt dolognak tartom, hogy ártson.

Gondolj csak bele, ha így nézzük, akkor szerintem nincs a napodnak olyan tíz perce, amikor nem érintkezel valamilyen szintetikus anyaggal bőrön keresztül, kezdve a mosogatószerrel, a mosóporon, öblítőn át a wc-illatosítóig. Vagy akár úgy, hogy műanyag pohárból iszol egy forró teát... És még sorolhatnám. És ezek együtt sem ártanak, vagy ha mégis, akkor azt is csak hosszú-hosszú évtizedekkel később fogjuk megtudni.

Szerintem a mai világban elkerülhetetlen az, hogy te és a baba és érintkezzen ilyen anyagokkal.

Bár édesapám meg azt meséli, hogy babakorában a testvéreivel az volt a fő szórakozás, hogy a tyúkszart csipegették fel, mert nagymamám idő (és mindenféle elektromos hinta, meg Frisherprice játékok hiányában) állandóan oda rakta ki őket játszani. Gondolod, az jobb volt? Még sincs baj.

Burokban (sajnos, vagy inkább szerencsére) nem élhetünk!

Kellemes ünnepeket neked és további boldogságot a babához! :-)

2008. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

az alumínium származékokok miatt semmilyen dozodort nem használok, mégsem vagyok büdös. szódabikarbónát hintek a hónom alá dezodor helyett és odafigyelek az egészséges táplálkozásra. (aki műkajákon él annak sokkal erősebb a testszaga, mert a mérgek a bőrön keresztül, izzadással is próbálnak távozni.)

tusfürdőt sem kéne használok, mert az is tele van káros anyagokkal pl sodium laureth sulphate vagy sodium lauryl sulphate (amitől olyan szépen habzik, mint a sampon, a

fogkrém stb), szintetikus illatanyag, szintetikus színező anyag...

2010. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ezen a kérdésen nem kellene gúnyolódni, meg nevetni, inkább utána kéne nézni, hogy naponta hány olyan anyagot kenünk magunkra, használunk, ami baromi káros, veszélyes és rákkeltő. többnyire azok, amiket a legjobban reklámoznak, és a legjobban el akarják hitetni róla, hogy jót tesz. merni kellene gondolkozni, és nem kellene azt hinni, hogy "nekem már senki nem tud újat mondani".
2010. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!