Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi az a minimum idő...

Mennyi az a minimum idő ameddig "muszály" lenne szoptatni? És mennyi idő után múlik el ez az éles fájdalom a mellbimbóban szoptatáskor?

Figyelt kérdés
Tudom hogy minél tovább annál jobb,de mégis...
2010. szept. 25. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
6 hónapig minimum.
2010. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Az éles fájdalom talán attól van hogy nem jó a mellretétel és rosszul harap rá a baba a cicire...


hány hónapig? 4-6 hónapig kellene...

2010. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
6 napos a baba,bimbóvédővel szoptatok,nem tudom rossz e a mellretétel,de falat le tudnám kaparni...mondhatni hogy a csáazáros seb mellette kutyafüle...
2010. szept. 25. 15:20
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Akkor valószínű rosszul teszed mellre. A bimbóvédő is sokat ront a dolgon, hiszen azon keresztül kell szívnia a tejet, és ha nehezebben meg, akkor ki is csúszhat a szájából, ő pedig ha kap utána, az fájdalmas tud lenni.

Gyakorold a helyes mellretételt, gyorsan el fog múlni a fájdalom. Ha teljesen kitátja a száját, gyorsan told be a bimbót, minél mélyebbre. Lehet nem megy egyből, tedd előbb mellre, minthogy megéhezne, és gyakoroljatok! Hidd el, néhány nap, és elmúlik a fájdalom. Kitartás!

2010. szept. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Én is így jártam, mint Te.Nálam egy hét volt bimbóvédő nélkül. Kisebesedett, majd leesett a var, utána mintha elvágták volna.Nagyon fontos, hogy nagyon kapja be a cicit.Szinte az egész udvart, különben fáj.És ne mosd, csak tiszta vízzel a melledet. Ha a baba befejezte a szopit, hagyd, hogy megszáradjon a melled,esetleg kend be anayatejjel.Gyógyít.
2010. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
54%

Egyetértek.

A védő is ronthat ám a szopitechnikán, főleg egy újszülöttnél, úgyhogy muszáj lenne megpróbálnod elhagyni! (amíg a babád se ezt szokja meg..)

Nézz utána a www.lll.hu oldalon a helyes mellretétel módjának! Ha ez kipipálva, akkor lehet tovább keresni az okokat. De a védő csak a sor végén legyen, mert sokszor tovább szaporítja a gondokat. (Arról nem beszélve, hogy a sebgyógyulást is lassíthatja.)

2010. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3-4 hónapig.
2010. szept. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
én úgy tudom h a kislányokat 9 hónapig kell szoptatni a kisfijukat pedig 6 hónapig
2010. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
És ezt ugyan honnan vetted? ilyen jót rég röhögtem:DD
2010. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Evekig szoptattam, a bal mellemmel mindig voltak gondok.Kicsi, lapos, befele fordulo mellbimbom van.Soha nem volt kellemes elmenny a szoptatas,ugyanis barmit csinaltam nem tudtam eleg melyen a szajaba tenni a mellbimbot,vagy ha sikerult kicsuszott.Igy a bimbo mindig dorzsolodott a kemenyszajpadnak.Most a 4. gyereknel meguntam a tejcsatorna elzarodast,mellgyulladast es vettem egy bimbovedot.Ugy nez ki bevalt a dolog,szepen szopizik vele,teljesen kiuriti a mellet.

A jobb mellemmel semmi gond nem volt soha,csak a ballal.

De amit mar irtak is csak a legvegso esetben kell bevetni,(nalam mar eljott a legvegso eset).

2010. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!