Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Dorithricin bevétele után 10...

Dorithricin bevétele után 10 órával lehet szoptatni?

Figyelt kérdés

Olvastam a betegtájékoztatót, azt írják hogy szoptatásnàl ne vegye be az anyuka, csak ha orvos így rendeli.

Igen, de minden gyógyszernek van kiürülési ideje, amikor màr nincsen benne a tejben. Például advil bevétele utàn 6 órával màr nem lesz benne a tejben. Neo-citrannál ez 12 óra… ha jól emlékszem.


Tudom, vannak gyógyszerek melyek szedhetőek szoptatásnál. Bàr azok is bekerülnek a tejbe, de elvileg veszélytelenek.


Én most arra lennék kíváncsi, hogy valaki itt esetleg tudja, hogy mennyi időnek kell eltelnie hogy ne legyen benne a tejben? nem találtam semmit a kiürüléséről…. Ez az egyetlen ami mindigis hatott nekem a torokfájás ellen. Éjszaka már nem szoptatok. Így ha mondjuk este 9 kor beveszem, akkor másnap 7 kor reggel vajon már nem lesz a tejben?


Nagyon köszönöm!!



2022. szept. 28. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, benzocain a hatóanyag, és azt írja, az nagyon alacsony kockázatú, tehát azonnal szoptathatsz:


[link]


Attól nem kell megijedni, hogy a betegtájékoztatóban ijesztgetnek, a fenti honlapon kell ellenőrizni a hatóanyagot mindig.

2022. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ismerem az oldalt, köszönöm és néztem is. Alacsony kockázatú, de attól még átmegy a tejbe. Csak az érdekelt volna (ha esetleg tudja valaki) mennyi időnek kell átmennie hogy már a tejbe se jusson?
2022. szept. 29. 08:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Azoknál a gyógyszereknél, amikkel nem szabad szoptatni, 3 felezési időt javasolt várni, ha jól emlékszem. Gondolom a felezési idő az az idő, ami alatt a szervezetben levő gyógyszer fele lebomlik vagy kiürítődik.


Namost, erre a hatóanyagra ez nem volt megadva:

[link]


(sima kereséssel találtam)


Szerintem azért, mert a nyálhahártyán történő alkalmazás miatt kicsi a dózis és így ez amúgy se érdekes, nem vizsgálták. De én mérnök vagyok, nem gyógyszerész.

2022. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!