Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, hogy 2- 2,5 óránként...

Baj, hogy 2- 2,5 óránként szoptatom a 4 hónapos babámat?

Figyelt kérdés

A védőnő meg az orvos mindig megjegyzik, hogy sokkal ritkábban kellene ennie és ez nem normális. Egyszerűen nem tudom ritkábban etetni, mert keveset alszik (nappal 3-4 × 20 percet). Mialatt ébren van, jó a kedve, magában is játszogat, sokat foglalkozom vele, tornáztatom, sétálunk stb., de ahogy közeledünk a 2,5 órához, már sehogy nem jó neki, csak a cici kell. Ráadásul csak azon alszik el, ha babakocsiban nem sikerül. Éjszaka is csak úgy alszik vissza, gyakran cicizik. Egy szopizás viszont csak 2-3 percig tart.

Ismerősöm ritkábban szoptatja a fél éves babát, de egy alkalom 40 perc, akkor ilyen alapon ott sincs közte 3-4 óra.

Ha aludna nappal 1-2 órákat a pici, úgy szerintem könnyebb lenne kihúzni, de mivel mindig kipattannak a szemei, utána az álmosság miatt is muszáj cicit kapnia.

Cumit, cumisüveget, tápszert próbálgattuk, de nem fogadja el. A cici miatt van az alvászavar, vagy az alvászavar miatt van a gyakori szopizás, vagy más lehet a probléma? Szerintetek? Én vagyok az egyetlen ilyen béna anya a Földön? Amúgy jól gyarapszik.



2022. okt. 21. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen jól eszik, és nincs alvászavara. A védőnőd meg a dokid inkompetens. Egy 4 átlagos 4 hónapos gyerek egyszerűen ilyen.
2022. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy miből gondolod hogy ez alvás zavar? Én komolyan lecserélném a védőnőt és a háziorvost.


Kérlekk olvass utána a neten pár dolognak, teljesen rendben van a babád és normálisan "működik". Te is ha éhes vagy, eszel nem? Ha ő 2,5 óra után éhes miért is ne kaphatna enni?

Van egy elég szép fiziológiája az alvásnak, és az idegrendszeri érésnek. NINCS alvás zavara.

2022. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Ismerős babák valahogy többet alszanak, legalább egy többórás nappali alvásuk van, ezért gondoltam, hogy ez így kevés alvás.
2022. okt. 21. 21:59
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, minden baba más, egyik sem a nagy kömyvből tanulja hogy hogyan is kellene viselkedni. Az én fiam napi 4-szer aludt 1,5-2 órákat, plusz este, az ugyanannyi idős baba ismerős pedig 2x40 percet.


Mindkettő egészséges kis totyogós, mindkettő ugyanolyan jól alszik mióta 1 évesen átálltak 1 alvásra, van olyan ismerős, akinek 2 éves koráig vagy 10-szer kelt éjjel, és van olyan akinek első héttől fogva átalussza az éjszakát.


Kinek milyen babát dob a gép. A fejed tetejére is állhatsz és bújhatod a szakkönyveket mindenféle alvási tippekért, szaltózhatsz is neki akkor se eszik ritkábban, gyakrabban, többet, vagy kevesebbet.

2022. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Valahogy egyszerre sikerült szülni az összes barátnőmmel a 15 naptól a fél év különbségig, ebbe 5 plusz az én babám foglaltatik. (Az enyém is 4 hós)

Mind igény szerint szoptatott babák, tehát ha fél óra múlva megint kér akkor megint kap. Van amelyik az első pillanattól átalussza az éjszakát, van amelyik 1x max 2x kel, meg van az enyém aki óránként :’D

2022. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Babád normális, ennyit igényel és alvás terén is m8nden baba más. Enyém ilyenkor másfél-2 óránként evett, de rengeteget aludt nappal.

Éjjel viszont mai napig többször kel csak cicire pedig már 1 éves.

Komolyan dokiknak,védőnőknek adnék egy " ma már máshogy kell szoptatni, ez nem a 80-as évek" oktatást...

2022. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen dokit meg védőnőt egyszerűen le kell tojni. Csak arra jók hogy a frászt hozzák a kismamákra. Mindent jól csinálsz, szoptasd továbbra is igény szerint a picit, akkor és annyit adj neki amennyit szeretne.

Nálam is volt hogy aludt egyhuzamban 4 órat, de volt hogy kelt 30 percenként 5 percre. Inkább ez utóbbi volt a gyakoribb, inkább kevesebbet evett egyszerre, de sokszor. Naponta simán megvolt a minimum 10 szopizás, a legtöbbet este ette, napközben 5 perceket evett.

2022. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ha ilyen gyakran kér enni, még normális is lehet. Engem a maratoni hosszúságú szoptatások miatt piszkáltak sokáig, de tényleg evett, nem csak cumizott a mellemen.

Tuti megoldást nem tudok rá és bocs, ha már megtetted, de az után utánaérdeklődnék, mit lehet tenni, ha csak cicin tud elaludni. Ennyi idősen simán benne van, hogy segíteni kell neki vissza- vagy elaludni, ezt is meg kell majd tanulnia. Csak jobb, ha az elején vannak tippek, hogy ne manőverezze magát az ember abba a kellemetlen helyzetbe, amiben az egyik barátnőm van, hogy a lassan 1 éves babától alvás közben sem nagyon távolodhat el (nap közben meg dúl a szeparációs szorongás).

2022. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Akkor nem próbálok semmit változtatni.
2022. okt. 22. 06:05
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
A lányom 2 éves koráig szopott. 1.5 éves koráig 2 óránként.
2022. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!