Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Algopyrin mikor ürül ki a...

Algopyrin mikor ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
Ma éjjel 1-kor kénytelen voltam bevenni egy algopyrint, mert rámjött a migrénes fejfájás. Sajnos egyedül voltam itthon a babával, így nem tudtam a férjem elküldeni patikába paracetamolért. Az algopyrint viszont nem lehet szoptatás alatt szedni. Ma reggel nem szoptattam, de este már lehet? Semmi infót nem találtam erről a neten :(

2022. okt. 28. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Egy tablettányitól nem lettvolna semmi baja, az e-laktancia.org szerint.

Ezt a hatóanyagot erősen nem ajánlják szoptatás alatt, viszont kiemelik, hogy egyetlen adag még nem káros.

Bár ez a legmegbízhatóbbhonlap, ahol ellenőrizni lehet, hogy mi biztonságos szoptatás alatt, ebben a részelben nagyon kihangsúlyozódi az USA+UK és Európa és Anerika többi része közti ellentét. Usa meg uk paracetamol mániások, eu, am algopyrint, apranaxot preferálják.

2022. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Az algopyrin betegtájékoztatóján 48 óra van írva, hogy addig nem lehet szoptatni, miután bevetted. Bár nem tudom, hogy 1 tablettánál mennyi káros anyag kerül az anyatejbe.

Az algopyrin betegtájékoztató erre vonatkozó része:- A metamizol bomlástermékei jelentős mennyiségben kiválasztódnak az anyatejbe és a szoptatott csecsemőre vonatkozó kockázat nem zárható ki. Ezért, a metamizol ismételt alkalmazását különösen kerülni kell szoptatás alatt. A metamizol egyszeri alkalmazásakor javasolt az anyatej gyűjtése és kidobása az adagot követően 48 óráig.

2022. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Nalunk a kórházban is algopyrint adnak a szoptato anyukáknak.

2x 1 evig szoptattam, ez alatt rengeteg algopyrint szedtem be.

2022. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg tejet is ki kellene fejned, nem csak várni. De nálunk is császár után algopyrint adtak mindenkinek és ajánlottak otthonra, ezért eszembe se jutott megnézni, lehet-e. (A gyerek már óvódás azóta.)
2022. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Császár után ezt kaptunk nem paracetamolt. Szerintem nem lehet akkor olyan káros, maximum nyugaton nem vizsgálták ne, azért nem ajánlják.
2022. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán elő elővigyázatosságból írták rá a betegtájékoztatóra, hogy a csecsemerőre vonatkozó kockázat nem zárható ki. Így akarják a gyógyszercégek bebiztosítani magukat, ha netalán valakinél valami gond lenne, ne pereljék a céget, mert ők leírtak mindent ami kockázatos lehet, akár 1 millióból 1 betegnél is. Ezért sem olvasok már betegtájékoztatókat.
2022. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!