Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor ürül ki a tejfehérje a...

Mikor ürül ki a tejfehérje a szoptató anya szervezetéből?

Figyelt kérdés

Kisfiamnál tejfehérje allergiát,,állapítottak,, meg mivel ici-pici vér volt a székletében. Berohantunk vele az ügyeletre, ahol a doktor néni szerint tejfehérje allergiás.

Mivel szoptatom, így én fogok diétázni. De azt elfelejtettem megkérdezni, hogy az én szervezetemből mikorra ürül ki a tejfehérje.

Nem kellett volna arra az időre amíg kiürül spéci tápszer?



2022. dec. 3. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Az én kisfiam is érzékeny volt arra, ha tejterméket fogyasztottam. Havonta kipróbáltam, hogy javul-e (mert allergiát nem állapítottak meg nála). Én azt tapasztaltam, hogy 2.5-3 nap tejtermék-megvonás után nyugszik meg a hasa.
2022. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hú ettől a sok diétától már kivagyok.

Terhességi cukros voltam, diétázni kellett, és még most is legalább még fél évig. És most még ez a diéta is. Lassan már csak fényt eszem 🤣. Ez van!

2022. dec. 3. 22:54
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A cukordiéta kell még fél évig? Úgy látszik, szerencsés vagyok, szinte zabálnom kellett, hogy ne fogyjak túl gyorsan a szoptatás elején.


A tejfehérje kiürülése több hét is lehet, de még így is előnyösebb az anyatej, mint a tápszer. Ha nem sikerül a véres székletet megszüntetni, akkor is csak rendszeres vasszint ellenőrzést javasolnak a babánál, és szoptatást, nem tápszert.


Tejtermék helyettesítőkbőlnlegjobb a Lidl

2022. dec. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
..., Trapi, MozzaMio, vegaföl (a creme vega finomabb, de sok baba érzékeny a szójáta is). Tejpótlóból a Happy kókusz a legjobb ár-érték arányban. Tejszínhabspray Schlagfix márka van, de csak spéci boltban kaptam. A túrót nem tudtam helyettesíteni.
2022. dec. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A tejedből pàr nap alatt kiürül, a babànál 2-3 hétbe is telhet, mire minden tünet elmúik.

Ilyen esetben islegjobb a szoptatás, nem kell helyettesìtő tàpszer.

Figyelj a ,,bújtatott" tejfehèrjére is, silok termèkben van. Vegàn csoportokban kereshetsz helyettesítésre tippeket, meg a Lidl tényleg sok terméket forgalmaz

2022. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kislányomnál 1 hónap után szűnt meg a reflux, de már 1-1,5 hét után sokat javult a széklete és sokkal kevésbé volt hasfájós, kiütésekre mondjuk kapott cseppeket így az hamarabb megszűnt. Én itt sajnos nem tudom az én szervezetemnek kellett ennyi, hogy kiürüljön van a babájéból, talán mindkettő együtt.

Sajnos olyat se ehettem, ami nyomokban tartalmazhat tejet, mert volt panasz attól is sajnos.

2022. dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok a válaszokat! A lényeg, hogy szoptassak tovább csak kezdjem hozzá a diétát.

Valószínű szegénykém refluxos is, de az én,,drága,, gyerekorvosom szerint nem kell vele foglalkozni mert szépen gyarapszik. Majd kinövi.

2022. dec. 4. 03:08
 8/11 anonim ***** válasza:
6 hét és még onnan 6 hét, amíg a baba szervezetéből kiürül.
2022. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a refluxos tünetek már attól csökkentek másnapra, hogy kevesebb tejet ittam, és azok múltak el a leggyorsabban. (Nálunk ekcéma volt a másik tünet, nem volt véres széklet.)
2022. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy másik fórumon olvastam, hogy anyukának nem sok teje volt, tápszeres kiegészítést kapott a babája. Tejfehérje allergiás lett a babája és a pepti tápszerre kellett kicserélniük az addig használt tápszert. De mivel nem sok teje volt, abba hagyta a szoptatást és csak a peptit kapta a baba. Viszont a refluxos tünete nem javult. Ilyen létezhet?
2022. dec. 4. 13:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!