Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos babátok még mennyit...

7 hónapos babátok még mennyit szopizott?

Figyelt kérdés
2022. dec. 6. 19:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Nekünk nagyon bejött a hozzátáplálás, napi kétszer kap rendes ételt, és háromszor szopizik. Egyre kevésbé érdekli már a cicizés. Viszont vizet nem nagyon fogad el, csak pár kortyot. Így nem kevés neki a folyadék? Normális hogy már csak ennyit szopizik?
2022. dec. 6. 19:49
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Mindket gyerekem 10-nel tobbszor.
2022. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
2 óránként.
2022. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
2 óránként. Fe a tied is normális, szerintem ha szüksége lenne rá, inna többet. Kínálod, az a lényeg.
2022. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

7 hónaposan talán 4, max 5x szoptattam

Ebben benne van az éjjel kelés is.


3 étkezés ki volt váltva.

Inni nekem sem ivott. 8hónaposan kezdett el. Erre is meg kell érniük.v,

2022. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

7 hónaposan meg 99%ban anyatejes volt.

10 hónaposan kezdett értékelhető mennyiséget enni, lassan 13 hónapios, de még mindig jelentős mennyiségben anyatejet fogyaszt, viszont minden étkezésbe be van vonva ő is. Eszik, amennyit kér, aztán szoptatok, ha kéri.

2022. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Egyikkel meg 10 hónaposan is 6-8 alkalom volt.


7 hónaposan 8-szor mind2 gyerekemet.


Az elsővel nehezen ment a hozzátápláláls


Másikkal pedig ilyenkor már 3 étkezést evett.. de nem jött lejjebb csak 10 hó 1 év közt az anyatejről

2022. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi pont úgy voltunk, mit te, kérdező. 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de 7 hónaposan már 2 étkezés (tízórai, uzsonna) ki volt váltva. Mondjuk a lányom mindig ivott elég sok vizet evés után, ez nem volt probléma nálunk. Úgyhogy szopizott ébredés után, aztán délelőtt püré, aztán szopizás, utána püré, lefekvés előtt tápszert kapott már (de ezt 5 hós korától pótlásnak), és éjjel 2x szopizott, de nem nagy mennyiséget, ez inkább a visszaalváshoz kellett. Szépen lassan elválasztotta magát 11 hónapos korára, én nem bántam, hogy ilyen könnyedén alakult (persze tápszert kapott reggel-este helyette).
2022. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Napi ötször szopott és volt két szilárd étkezés is. Nagyon jól ment a hozzátáplálás, sokat evett, de az 5 szopáshoz sokáig ragaszkodott. Inni csak azután kezdett el értékelhető mennyiséget, hogy 4 alá ment a szoptatások száma + nagy melegben.

Ha tud inni, lehetősége is van rá (kínálod) és iszik is valamennyit, pisis pelusból is van elég, akkor szerintem ne aggódj! Ettől még a védőnőt meg lehet kérdezni.

2022. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!