Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy így fájnak a...

Normális, hogy így fájnak a melleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 hetes a babám.

Utolsó 1 hétben mégjobban elkezdett fájni a szoptatás.


A természetes elsődleges fájdalom és a kisebesedés megvolt, az már elmúlt, viszont azóta is fájnak a mellbimbóim és maga az egész mellem állandóan.

Fejem is, maga a fejés is katasztrófa már azt is fogcsikorgatva teszem.


Olyan érzés mintha égnének a melleim és közben kést forgatnának meg benne. (nincs telitve a mell, fejés vagy szopizas után is ugyanúgy jelentkezik)


Látta védőnő is, jól teszem mellre a babát.

Mindenki azt mondja, hogy folytassam a szoptatást.


De mégis mennyire normális, hogy egyre rosszabb a fájdalom és a védőnő se tudott rá mondani semmit?


Volt valaki hasonló cipőben, vagy akinek honapokig is fájt?


Valami tipp, hogy ne legyen ennyire elviselhetetlen?



2023. jan. 3. 01:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem volt a kezdeti kisebesedés után egy érezhető javulás, majd romlás, amikor már minden szoptatás elején káromkodtam magamban, annyira fájt. A mellre tétellel elvileg nem volt gond, de a szopás technikájával nagy eséllyel igen (nem kapta be eléggé a bimbóudvart). Kb. 2 hónapos korára ez elmúlt. Viszont nálam csak szoptatáskor fájt nagyon, közte csak érzékeny volt a mellem.
2023. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Nem, nem normális!


Valszeg nem jön elég tej és tápszer kellene a babádnak, hogy ne menjetek tönkre.... legalábbis nálunk ez volt a probléma és a megoldás.


Nekem olyan szintű fájdalmaim voltak, mintha két tüzes izzó vasrúd közé szorították volna a mellbimbóimat satuba miközben le akarták volna szaggatni az élő húst, brutális volt és elviselhetetlenül fájdalmas!!


Aztán a védőnő javasolta a Beba tápszert és az bevált, valamint a mellem is megmenekült!

2023. jan. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

(Ja, és semmilyen bimbóvédő krém stb nem segített, csak pénzkidobás volt!

Attól gyógyultak be a sebeim, hogy nem érte őket további kínzás..)

2023. jan. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tápszerrel kiegészítem az etetést, mert eleve nagyon moho, elejétől kezdve sokat enne a baba, de nekem nem termel annyit 2 szoptatás között a melleim. (70 ml-100ml termel kb, neki meg kell vagy 200 ml 1 etetésre)


Bimbóvédő krémek nekem sem váltak be, arra jó volt hogy könnyebben leessen a seb, meg kicsit megpuhitsa és a póló ne irritálja annyira.


Azért remélem még egy darabig bírni fogom a szoptatást, mert már erősen gondolkodtam rajta hogy abba hagyom, ha ennyire kínszenvedés.


Megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyedüli, mert ezzel kapcsolatban nem igen találtam kérdést még.

2023. jan. 3. 01:49
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, ezt a nagyon is jellemző problémát szeretik elhallgatni a nagy nyilvánosság előtt, mert ártana a rózsaszín habos-babos elképzeléseknek az anyaság szépségeiről...
2023. jan. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

A tej elsősorban nem két szoptatás közt termelődik, hanem főleg szoptatás közben. A mell tejtermelő, és nem tároló szerv. Attól, hogy már nem feszül, még nem üres!

Nézték, hogy nincs-e a babádnak valamilyen feszessége, ami az arcizmokat érinti? Nincs nyelvféke? Esetleg neked tejköved? Ezek okozhatnak fájdalmas szoptatást.

Érdemes lenne ibclc szoptatási tanácsadót keresned. Akkor is, ha nem feltétlen ragaszkodsz a kizárólagos szoptatáshoz, hogy a babát felmérje.

Nekem is borzasztóan fájt a szoptatás, gyerekorvos és védőnő sem talált semmi eltérést, ami indokolhatta volna, nem vették komolyan, hogy ez tényleg annyira fáj, hogy sírtam a szoptatások alatt, elkönyveltek első gyerekes túlérzékeny anyukának.

A tanácsadó belenézett a szájába, adott elérhetőséget fül-orr gégészhez, aki felcsípte a nyelvét, ugyanis hármas típusú nyelvféke volt. A beavatkozás napján megszűnt a fájdalom. (aznap még egyszer kijött a tanácsadó, javított kicsit a technikánkon)

Ha nem hívok tanácsadót, akkor a nyelvfék ki sem derül, és a beszédfejlődést is akadályozhatta volna. Logopédia 6 éves korig nem igazán foglalkozik a gyerekkel, így iskolás korában derült volna ki, akkor kellett volna felvágni a nyelvét, ami sokkal nagyobb trauma, mint 4 hetesen érzéstelenítéssel.

2023. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a 6ossal,en is pont ezt írtam volna. Ha szeretnéd folytatni a szoptatást, akkor mindenképp hívj el egy szoptatási tanácsadót, aki nem csak a fájdalommal kapcsolatban, mert az egy tévhit, hogy ez normális, semmilyen fájdalom nem normális a szoptatás alatt, sem az elejen, sem később, ennek valami oka van, illetve abban is segít, hogy tudjátok elhagyni a tapszert, mert arra is van megoldás, persze csak ha motivált vagy rá. Ha nem, azzal sincs semmi gond, a te döntésed, de ha a szoptatás mellett döntesz, az ezzel a lépéssel van a legtöbb esélyed. Miből kapja a tapszert? Ha cumisuvegbol, akkor az is lehet, hogy elkezdte más technikával szopni a melledet, és attól is fájhat.
2023. jan. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Várj, 200 mili?? Tehát kettő deci tejet iszik/alkalom a 3 hetes baba?! És milyen időközönként eszik? Bakker, ne csodálkozz, hogy ennyit nem tudsz termelni, ennyit egy tejcsárda se tudna. 200 mili az kb egy 6-8 hónapos gyerek adagja. Csórikám hamar Michelin-baba lesz így... Ha tápszer mellett döntesz, ne adj neki ilyen embertelen mennyiséget, ez még 3-4 óránként is rengeteg egy ekkora babának...
2023. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem tudok segíteni, de nekem is ez volt. Pedig én mentem szoptatási tanácsadóhoz is, de nem segített. Fél évig nem bírtam megtörölni a mellem fürdés után, inkább vártam, amíg megszárad. Fél év után elkezdett fogyni a tejem és akkor feladtam, és átváltottam tápszerre.
2023. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém is 200-210 miliket ivott ennyi idősen. :D Most meg pont fordítva, 120 miliket iszik 6 hónaposan és így is hízik, mint egy kismalac.
2023. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!