Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon borzalmas az első...

Nagyon borzalmas az első szoptatás? Nektek mennyire fájt? Egy pár alkalom után jobb lett?

Figyelt kérdés
Volt mellbimbóvérzésetek/mellgyulladásotok? Mi segített rajta?
2023. márc. 4. 12:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár napban egyáltalán nem fájt, utána viszont 3 hónapig borzasztóan. Nem volt jó a babám technikája, pedig szoptatási tanácsadóval is találkoztunk többször is, dévényessel is, a mellbimbóm is extrém nehezen alkalmazkodott szerintem. A környezetemben senki nem szívott annyit a szoptatással, mint én. Kisebesedett, de szerencsére csak kicsit, az gyorsan elmúlt, ellenben állandóan irritált volt, fájt ha bármi is hozzáért, fájt az is, amikor a babám rátapadt. Mivel nem volt jó a technika, nem is lett elég tejem, szenvedtünk a kereslet-kínálat beállítással, volt pár hét, amikor mindennap csomósodott a mellem, volt tejkövem, volt blebem és nem egyszer kívántam a fenébe az egészet... Végül 7 hónapos koráig tudtam szoptatni. Nem bánom, hogy kitartottam, de őszintén szólva fogalmam sincs mit kellett volna máshogy csinálnom, hogy javuljon a helyzet senki nem tudott segíteni. Akkortól javult a helyzet, amikor már éjszaka max egyszer kelt szopiznia babám. Kaptam rá szteroidos krémet (a bolti bimbóvédőkkel akár a hátsómat is kenegethettem volna kb. annyit értek nekem) és már néha meg-megcsillant bennem, hogy miért is tartják olyan meghittnek és szépnek a szoptatást. A végén sajnáltam, hogy vége, de elfogadtam. Küzdöttem érte eleget és örülök, hogy legalább 7 hónapos koráig kitartott.
2023. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Az első pár napban nem fájt, utána viszont kisebesedett. Nem volt jó a kisfiam technikája, úgyhogy volt olyan időszak, amikor legszívesebben káromkodtam volna a szoptatások alatt. Később a sebek elmúltak, de csomósodott, 2 naponta jött a tejcsatorna-elzáródás. Úgy voltam vele, hogy 6 hónapos koráig már csak azért is csinálom, aztán 5 hónapos korára rendeződtek a dolgok, utána már csak a kényelmes része maradt (jó, meg az, hogy folyt a tejem), a baba szeretett szopni, úgyhogy majdnem 2 éves volt, amikor abbahagyta. De ha valaki 2 hónapos korában azt mondja, hogy ennyi ideig kell szoptatnom, hát elküldöm a sunyiba.
2023. márc. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát úgy vélem eléggé szívás sokszor ez az egész, mert nagyon sok gond van vele, mi nők jól le lettünk terhelve 😅🥲

De az jó, ha megtalálják a helyes technikát, meg hogy vannak ezek a krémek, úgyhogy ezek segítenek :)

2023. márc. 5. 09:16
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam vele, hogy az elején megküzdök érte, ha kell, mert ha már jól megy, sokkal praktikusabb, mint a tápszer. Végül koraszülött lett a baba, az első héten csak lefejt tejet kapott, szerencsére sok volt nekem. Bimbóvédővel ugyan, de simán tudtam szoptatni utána, és pár hónap után el tudtuk hagyni. És tényleg praktikus a szoptatás, mindig kéznél van, nem igényel plusz előkészítést.


1x volt mellgyulladásom, óránkénti fejessel gyorsan elmúlt. Pedig már 39 fokos lázam volt, mire rájöttem, mitől vagyok gyenge.


Ha a neten fórumokat olvasgatsz, oda kevésbé ír a többség, akinek simán ment. Inkább az ír, akinek gondja volt. Csalóka a statisztika.

2023. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Off lesz, de csajok, ti hogy a jo istenbe birtatok ezt ki? Foleg akik sirtak szoptatas kozben mert annyira fajt. El nem tudom kepzelni, borzasztoan hangzik. En meg elotte allok, de fogalmam sincs, hogy fogok megkuzdeni vele, amugy is alacsony a fajdalomkuszobom.
2023. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
#25: Szerintem sokakban van a fájdalomnál egy "érted teszem, kicsi fiam/lányom" hozzáállás. Az sem mindegy, hogy milyen tudással kezd neki valaki a szoptatásnak. Ez alatt nem csak a technikát értem, hanem azt is, hogy csak egy idealizált kép él a fejében, ahol minden szép és jó és mindenkinek megy vagy hall a problémákról is. Ha valakit nem ér meglepetésként, hogy lehetnek gondok, ugyanakkor ismer több embert, akinek sikerült ezeken túljutnia, az motiváló lehet, de ha azt hiszi, hogy mindenkinek megy, csak ő béna az egy plusz teher. A lelkiek is sokat számítanak, hogy támogató-e a közeg vagy csak a hülyeséget hallja.
2023. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt, nem tudok bimbóvédő nélkül mert azonnal sebes és vérzik.sosen sikerül max 3 hónapig .
2023. márc. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

#25, elsősorban az motivált, hogy önfejű, makacs pcsa vagyok, és a végsőkig kitartok az elképzelésem mellett.

Másrészt baromi lusta voltam fejni, tejet melegíteni, tápszert keverni, csumisüveget mosogatni, sterilizálni, pláne éjjel kétóránként.

Annyival kényelmesebb szoptatni, mert az mindig ott van, tökéletes összetétellel, tökéletes hőfokkal, elegendő mennyiségben.

Éjjel is csak odafordultam, evett, aludtunk tovább. Nem kellett sírnia sem, mert már a kezdeti nyöszörgésre felébredtem, reagáltam. Nem kellett megvárnia, míg félkómásan kicsoszogok a konyhába, és elkészítem a lefejt tejet/tápszert.

Tudtam, hogy a fájdalom átmeneti, tudtam, hogy vége lesz, csak meg kell találni a megoldást.

Nem mondom, volt, amikor lefejt tejjel kínáltam, de nem fogadta el. Egyszer a tápszert is majdnem felbontottam, de győzött a makacsságom, és inkább kerestem egy fül-orr gégészt magánban. Másnap már ott ültünk nála. 3 nappal később pedig már a klinikán voltunk, ahol felcsípték a nyelvét, és ezzel meg is oldódott. Utána pár hétig azért voltam mérhes magamra, mert hallgattam azokra, akik szerint én voltam a puhány, kezdő anyuka, aki tapasztalat híján túldramatizálja a fájdalmát.

Ha lesz még gyerekem, nem fogom hagyni magam.

2023. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Lanyomnal szornyu volt...fajt egett,csipett,sebes volt a mellbimbom,egy hetig birtam,aztan feladtam.tapszeres lett a lanyom.

Fiamnal abszolut semmi bajom nem volt(meg most sincs,lassan 11 honapos es meg szopizik)

2023. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!