Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A mellszívót minden szoptatás...

A mellszívót minden szoptatás után kell használni? Csak abból a mellből kell lefejni a maradékot, amelyikből szopizott? Nem gond, ha kimarad pár alkalom, mikor a fiam nem alszik el? És milyen mennyiségnek kell 1 nap összejönnie?

Figyelt kérdés
2008. aug. 4. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak a másikot szoktam fejni, amelyikből szopizik, azt a 3 hónapos kisfiam kiüríti teljesen. Változó ki mennyit tud lefejni. Én tejadó vagyok, én 4-6 dl-t tudok lefejni egy nap.
2008. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem nagyon sok tejem volt, és minden szopi után kifejtem mind a 2 mert állandóan spriccelt.Tényleg sok tejcsim volt, nekem napi 1 lit-1.2 lit tej simán összejött.
2008. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak akkor használom, ha érzem, hogy tele van szoptatás után az amelyikből nem szoptattam, és olyankor lefejem az elejét, hogy kicsit puhuljon fel a mellem, mert egyébként kényelmetlen a köv szoptatásig. Akkor is használom, ha érzem, hogy kevesebb a tej, olyankor még a semmit is szívom vele, és nagyon beindul utána. Minden szoptatás után nem kell, mert egy rövid idő alatt beáll a kereslet-kínálat! Nem lesz felesleg. Hogy milyen mennyiségnek kell összejönnie? Mármint lefejt tejnek? Annyit fejsz le, amennyit tudsz, persze amikor muszáj fejned. Ha nem muszáj, ne fejj. A maradékot is csak akkor fejd le a kiszopizott ciciből, ha még úgy érzed sok van benne. Nem tudom mennyi idős ababád és mennyit eszik, hányszor...Neked kell lemérned, mennyit eszik, aztán kifejned a maradékot, és megtudod, érdemes-e. 50-100 ml alatt nem érdemes fejni. Kb 100-150ml már jó ha összegyűlik egy nap, és le tudod fagyasztani. De egy dolgot jegyezz meg, hogy a fejés tejserkentő! Minél többet fejsz, annál több tejed lesz! Ezért fontos a kereslet-kínálat és emelett tudsz kicsit raktározni is és a cicidből sem ömlik a tej. :) puussz
2008. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Neked különösen, kedves 3. válaszoló, nagyon hasznos információkat adtál.
2008. aug. 5. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!