Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen homeopátiás szereket...

Anniebianca kérdése:

Milyen homeopátiás szereket szedjek és milyen adagolásban, hogy szaporodjon a tejem?

Figyelt kérdés
Sajnos egy szopi alatt csak olyan 10-20-30 g jön össze, kezdettől fogva pótolnunk kell, most másfél hetesek vagyunk. Iszok sok folyadékot, eszek rendesen, napi 3-4 szoptatós teát iszok.
2010. okt. 6. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
monika:Szia ultrika urens 5ch napi 3x5golyo de elööte 30percel meg utána se lehet se inni se enni se fogat mosni:-)
2010. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ULTRIKA helyett inkább Urtica-t kérj a patikában és 3x5 golyó naponta, amíg nem érzed növekedni a tejmennyiséget. Ha nem kúraszerűen szeded, el fog apadni a tejed. Üdv!
2010. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!!


Én azzal kezdeném, mikor terhes voltam elmentem homeopátiás orvoshoz, mivel tudtam, hogy pont a szoptatás alatt leszek nagyon allergiás. Ott a doktornőt megkérdeztem, hogy mit szedjek ha netán kevés lenne a tejem és azt mondta, hogy urtica urens d4-et, mivel az 5ch csinál olyat, hogy elapasztja a tejet. a gyógyszertárba csak megrendelés alapján van, de tényleg nagyon jó. 1dl vízben kell feloldani 5 golyót ezt 4 részletben kell meginni első nap, második nap is 5 golyó de, három részletben inni ezt 1-2 napig majd már csak ugyan csak 5 golyó 1 dl vízben oldani és csak reggel és este inni.Majd el lehet hagyni.

Én még iszok mellé Mecsek tejszaporító teát.1,5 liter vízhez teszek 2 filtert.

ja, tőlem tejet is visznek naponta 500-600 ml.

2010. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok és fejni-fejni. Igaz én csak este és reggel fejek.
2010. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 liter víz, urtica urens 5 ch 3x5 golyó és szopi amilyen sűrűn csak lehet, lehetőleg 2 óránként, hagyd picit cumizni (ilyenkor nekem többször is beindul még a tejleadó reflex és ez nagyon szaporítja a tejet), közvetlenül szopi után fejés, 2 mellből szoptatás!


Próbáld meg elhagyni (vagy először csökkenteni) a pótlást. Szopi, komfort szopi, mjad ne legyen pótlás, hanem a következő szoptatást hozd sokkal korábbra!

(ha szoptatás után üvölt az éhségtől, akkor is nagyon kevés pótlás, lehetőleg nem cumisüvegből)

2010. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Cicizzetek, amilyen gyakran csak lehet. cici 1, cici 2, és csak utána a pótlás, lehetőleg olyan cumisüvegből, amin picike a lyuk, mert a babák nem buták, ha könnyebben kajához jutnak, elhagyhatják a szopizást, ami kőkemény meló. :-)) A homeós bogyókhoz nem értek, soha nem ettem még ilyeneket. :-)). Én Laktoherbet ittam, sok vizet, gyümölcslevet (hozzáadott cukor nélkülit, és NEM citrusfélét) alkoholmentes sört. Ezeket felváltva, mert mindig ugyanazt inni elég uncsi. :-)) Próbálj meg minél többet pihenni, ha módod van rá.

Volt már, aki szerint a laktoherbtől fájt a babája hasa, de nálunk nem volt ilyen jellegű probléma.

Van egy fejési móbszer is, azt hiszem itt olvastam régebben: 7, 5, 3, és 1 percig kell fejni, felváltva a ciciket, függetlenül attól, hogy jön-e tej belőle. Szóval, először jobb cici 7 percig, azután bal cici 7 percig, utána jobb cici 5 percig és így tovább. De az a legfontosabb, hogy a babád legyen sokat cicin.

Ja, és ha nem kimondottan az orvos mondta, akkor ne mérd. Csak stresszeled vele magad. (A babák többsége eltér az átlagtól, minden szempontból, hiszen ezért is ÁTLAG az átlag. )De ha a gyerekorvos mondta a mérést, akkor az más.

Összefoglalva: nyugalom, cicizés, fejés, folyadék.

Remélem tudtam valamit segíteni.

Jó babázást!

2010. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Motherlove more milk kapszula. Elég drága, de jobb, mint a homeós golyócskák.
2010. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22:19-es módszere jó.Én is így csináltam,+göröszénamag 3*naponta.
2010. okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!