Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a legjobb tejserkentő...

Mi a legjobb tejserkentő módszer? Teafélék vagy homeopátiás bogyók? és a szülés napján kell elkezdeni? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
lehet hogy hülyeséget kérdezek de tényleg nem tudom mi a legjobb módja annak hogy bőven legyen tejem.első babámat várom és most 38 hetes kismama vagyok.már nincs sok időm és ezért szeretném ha minél többen tudnátok nekem segíteni.szeretném nagyon sokáig szoptatni a kisfiamat.előtejem már van a 20.héttől,nem tudom hogy ez számít-e.előre is köszönöm a segítséget
2011. jún. 23. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Már a második babót szoptatom - ő 10 hónapos - de csaknem hároméves nővére is nemrég hagyta csak abba a szopizást, tandem szopiztak a drágáim. :-)

A tej elegendő mennyiségéhez egyetlen dolog kell: igény szerinti szoptatás, ami az első időkben akár félóránként van, majd egyre hosszabb idő fog eltelni két evés között. Ne méregesd a babát - az a szoptatás halála - és főleg ne adj neki semmit inni pluszban, cumisüveget meg ne is vegyél, akkor nem csábulsz el.

Hetente megmérheted a babócát, ha az megnyugtat, azon látni fogod, hogy gyarapszik. Azon kívül annyi elég, ha van a babának napi 4-5 jó pisis pelusa. A pisi mennyiségén látod, hogy eleget evett.

Ajánlom figyelmedbe a La Leche Liga honlapját, olvasgass, sok hasznos dolgot fogsz ott tanulni!

[link]

Szép szülést, boldog babázást kívánok!

2011. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem mindkét gyerkőcömnél sok tejem lett-adtam is le hónapokig.A kicsi koraszülött lett,így csak 4 naposan szoptathattam meg először.A kórházban szülés után pár órával már ittam a Mecsek tejszaporító teát-a szülésznőm ezt ajánlotta,mondván a többire panaszkodtak már az anyukák,hogy hasfájást okoz a babánál..Emelett az urtica urenst ajánlotta,napi 3*5 szem.Már másnap fejtem 10-20 ml tejecskét neki,aztán úgy beindult a dolog,hogy mindenkinek adtam a korán,aki csak kért....A fiam 6 hónapig kizárólag szopizott,de hatalmas étvágya volt,néha úgy éreztem,nem lesz elég.Olyankor 2-3 napig újra szedtem a homeós bogyókat/urtica vagy ricinus communis 5ch/de a teát már nem ittam akkor,viszont sok folyadék!Most lesz 7 hónapos megháromszorozta a születési súlyát/2,5kg/senki nem mondja meg,hogy korababa volt.Előtejem mindkétszer volt már nekem is.Amit észrevettem,ha kevesebbet ittam vmi miatt,kevesebb volt a tejem.A homeós bogyók nekem bejöttek,tuti jók,csak jól kell őket alkalmazni/én mellgyulladásra stb is ilyet használtam/

Jó babázást!!!

2011. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


19 hónapja szoptatok, nagyon nehéz első pár héttel...


Én is mint az első válaszoló az igény szerinti szopira voksolok!

Én is ittam tejszaporító teáka...Hát az én hasam is görcsölt tőle nem még a kislányomé! :(

De ez is mindenkire másképp hat :)


Szóval én úgy csináltam, hogy a kórházban szinte egész nap a szájában volt a cicim!Péntek reggel született, már akkor cicizhetett :) és vasárnap hajnal 3:30-kor durrant be a mellem!Addig is a nagyon fontos előtej volt benne, amiből minden csepp kincs!Ezt ha megkapja a babád (ebből még nem tudzs fejni, ez etetésenként pár cspp) akkor bevonja a bélfalat és nagyon jó hatással lesz az immunrendszerére!És azt se felejtsd el, hogy mikor megszületenek cseresznyemagnyi a gyomruk!Szóval az az etetésenkénti pár csepp előtej, bőven elég nekik!Hisz fokozatosan kell "használatba" venni azta pici gyomrocskát!

Minél több cicizés, vezet a kellő mennyiségű tejcsihez!Ha igény szerint szopiztatsz, akkor nagyon hamar (na azért ez is hetek) fog beállni a szervezetetd a kereslet kínálatra! :)

Az étkezésedre próbálj odafigyelni, hogy fehérjedúsan étkezz (husi, abban a kálcium is benne a van a fogaidnak) és lehetőleg zöldséggel, edd őket!

Gyümölcsöt meg sok vitamin miatt, én azt vettem észre hogy akármit megehettem, csak vastagon kellett hámozni :)

De ez is tapasztalat kérdése lesz, hogy a kisbabád pocakja mit bír! :)


És természetesen igyál sokat!De szomjas is leszel, főleg hogy még jó meleg is van!Nálunk a zöldtea nagyon bevált (naturland filteres édesítővel) finom is, és emésztéssegítő is! :)


Nekem az első két heteta lányom a cicimen töltötte :) Szinte egész nap cicizett! :)Akkor nagyon fársztó volt,és el sem hittem, hogy lesznek olyanok, hogy órákig nem kér majd enni....DE lettek!Kitartás, és sok sok önbizalom, és ha probléma adódna, ne habozz segítséget kérni! :) Akár itt, vagy akár a www.lll.hu-n!


Nekünk is szopitanácsadó kellett a sikeres szoptatáshoz, és sikerült!

Könnyű, gyors és szép emlékű szülést kívánok, és gyors összehangolódást! :)

2011. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
41%
szopi, tejcsi, cici... Néha nem hiszem el, hogy itt felnőttek beszélgetnek egymással :(((
2019. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4. Te már felőtt vagy..?
2023. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És még egy-2 kérdés: vannak-e gyerekeid?

Havanna-k, otthon voltál-e, amikor ilyen nagyon picik voltak..?

2023. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!