Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ajánlanátok kajaötleteket...

Ajánlanátok kajaötleteket szoptatás alatt?Főleg ebédre.

Figyelt kérdés
Nem tudok már mit kitalálni, annyi mindent nem lehet enni a baba pocak miatt, h ne puffadjon.

2023. márc. 14. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Bármit, kivéve alkohol. Elavult nézet, hogy lennének tiltott ételek szoptatás alatt.
2023. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Én full mindent ettem, amit elötte. Igen, babot, káposztát, mindent is.

Ez kb 50éve volt ajanlás...

2023. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mitől puffad a te babád? Mert ha csak valaki mondta, hogy ne edd, mert tuti fog, attól nem kell előre félni. Ki kell próbálni. Inkább ha tejérzékenység vagy más allergia ha van, akkor arra lehet és kell is diétázni, de egy jótanács miatti szorongás miatt mindent nem kell kerülni, sőt pont az a jó neki is, ha változatosan, egészségesen eszel.
2023. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármit lehet enni. A hasfájás nem ezen múlik. Az idő mjndenképp megoldja addig meg feleslegesen kínzod magad.
2023. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz barmit.
2023. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ma resztelt máj volt nálunk az ebéd, krumplipürével (amúgy a krumpli is K-betűvel kezdődik, mégsincs a K-s tiltólistán, szinte mintha a kettőnek nem lenne egymáshoz köze?).


Amúgy szoptatás alatt is érdemes változatosan, egészségesen táplálkozni. Ha valamire tünetel a baba, akkor azt mellőzd, de amíg nincs semmi tünet addig ne kínozd magad feleslegesen. Össz-vissz 4 éven keresztül szoptattam folyamatosan (a nagy akkor szokott le, amikor a kicsi született, így szoptattam 2-2 évet), mások még tovább szoptatnak, teljesen életszerűtlen lenne a teljes időtartam alatt kerülni gyakorlatilag mindent. Plusz hülyeség is, hogy a babtól vagy a káposztától fáj a kicsi hasa, ezek azért puffasztanak, mert az emésztés során extra gázok termelődnek, de ezek puki formájában távoznak belőled, nem lesz bubis a véred, és így általa a tejed sem. Egyéni érzékenység nyilván lehet, de ezt kitapasztalva sokkal kevesebb minden lesz tiltólistás, mint egyébként az általános nézet.

2023. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármi, amit van időd elkészíteni és nem nyers tojás-nyers hús…


Nehány babát bánt 1-2 dolog, de nem a baba- karfiol stb..


Ki kell tapasztalni..


Nálunk a cukkini volt ludas (5 évesen semm@ szereti)

Másikat pedig semmi nem bántotta csak, ha sok anyatejet evett, amîg nem szokta meg.


Viszont neked attól lehet kellemetlen a puffasztó étel…


Tehát amit kívánsz… a legjobb, ha van leves is

2023. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van rossz tapasztalatod, hogy valami nem jó a babád pocakjának? Vagy csak azért nem eszel semmit,mert a védőnő azt mondta?

Mindkét gyerekemnél ettem mindent, de szó szerint mindent, káposzta, bab, borsó, tök, mindenfélét, de soha egyiknek sem volt semmi gondja, pedig kizárólag anyatejesek voltak.

2023. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Enyémnek csak a gombától fáj a hasa (talán, ebben sem vagyok biztos, de mintha a gomba utáni napokban többet sírna). Azon kívül mindent eszek.
2023. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az èn gyerekemnek is a gombàtòl fàjt a hasa, de attòl rettenetesen. Ha tejet ittam, többet pukizott a szokàsosnàl, de nem zavarta.

Egyènileg kell kipròbàlni,hogy a te gyereked èrzèkeny-e valamire.

Amìg pici a gyerek, nem bonyolìtanàm túl az ebèdet. Valami gyors, rendelès, fagyasztott, vagy főzzön az apja. Ha nem òdzkodsz tőle, a hideg ètel is ugyanolyan jò.

2023. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!