Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miben tároljam az anyatejet?...

Miben tároljam az anyatejet? Hogyan fejjek? Hogyan kell felmelegíteni ha lefagyasztom?

Figyelt kérdés

Rengeteg a tejem.

Kézi aventos mellszívóval szoktam fejni. Viszont nem tudom hogy minden fejés előtt le kell sterilizálni a mellszívót illetve a tároló edényt a mellem?


Ha zacskóba teszem akkor hamarabb romlik meg a tej mint tejtároló edényben?


Hogyan melegítsem ki?


Kb meddig tárolhatom a tejet?


2023. márc. 31. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 24 óránként sterilizáltam mindent, a többi alkalommal csak meleg, mosószeres vízzel elmostam. Úgy tudom, hogy ez így elég. Én anyatejtároló zacskóban tároltam a tejet, az steril, mindig azonnal fagyaszd le, amit fejtél, ne gyűjtögess több adagot egy tasakba, mert tapasztalatból, sokkal gyorsabban megromlik. Elvileg szabad 24 óráig gyűjteni és utána fagyasztani, de mindig hideg tejet hideggel önts össze, de nekem ez valamiért nem működött. Én forró csapból engedett vízben olvasztottam ki őket, egy 5 perc után már meleg volt a tej a víztől, nem is kellett pluszban melegíteni. Hűtőben 2 napig, fagyasztóban 3 hónapig lehet tárolni, de miután megmelegítettél egyet, utána a maradék kuka. Ha felolvasztasz egy tasakot olvadt, de még hűtőhidegre, azt szintén tárolhatod 2 napig hűtőben, addig ki lehet belőle kitöltögetni, amennyi kell. 9 hónap cumisüveges anyatejjel etetés után én ezeket csináltam és ez jött be.
2023. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Lekell sterilizálni meden alkalom után,zacskóba helyzakarékosabb,olvasztani csak úgy szobahőmérsékleten szabad ,nem lehet melegíteni.és 6hónapig ajánlják tárolni
2023. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*minden
2023. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

"a maradék kuka"

Nem feltétlenül.

Bárki más megihatja, vagy beteheted ételbe, csak a babának nem lehet adni.

2023. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, igen, tényleg nem kuka, csak képletesen értettem. Én a maradékokat mindig összegyűjtöttem és ment este a fürdővízbe. Addig a hűtőben volt, arra mindig ráöntöttem a következő maradékot, este meg ment az egész a vízbe. :)
2023. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem használtam fel a lefagyasztott anyatejet. Próbáltam neki hozzátáplálásnál, de nem ette meg amibe tettem. Borzalmas íze van felengedés után. Ha lehet, állítsd be a tejmennyiseget, hogy ne kelljen fejned, sok értékes percet nyersz vele. Legtöbb baba később el sem fogadja. Nálunk a kutya mondjuk egész örült neki.
2023. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!