Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt, aki szedett...

Szoptatás alatt, aki szedett fogamzásgátlót, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Gondolkozok, hogy szedjek-e vagy sem… A férjem azt mondja, megoldjuk, ahogy eddig… De eddig, ha jött volna a baba véletlenül, örültünk volna. Most legalább 3 évet szeretnék várni a következővel. Szóval, aki szedett, hosszú távú tapasztalatok? Nektek nem zavart teljesen be a hormonháztartásba? És ami fontosabb… A babátok nem szenvedett hátrányt belőle? Tehát kislányoknál felnőtt kori hormonzavar? Ilyenekre gondolok…

2023. márc. 31. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Sogornom szoptatas melletti fogamzasgatlot szedett. Egy ido utan furcsa lett neki, hogy ossze-vissza jott meg, aztan jott a hanyinge. 9 hetes terhes volt mar a kisebbikkel. Szoval nekik nem jott be. Es nem o az egyetlen, akirol hallottam, de rola tudom, hogy rendesen szedte, nem akartak tobb gyereket (vegul azert megtartottak).
2023. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van direkt szoptatás alatti fog.gátló, tehát a kérdésedben felvetett problémák kizártak.
2023. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemmel szedtem, nekem működött, egyáltalán nem menstruáltam mellette. Mivel azt végig szeded megszakítás nélkül, nincs szünet a havi adagok közt. Amíg szoptattam végig szedtem, 1 évig. Mikor abbahagytam, akkor visszaállt a ciklusom is, és amikor akartunk újra babát össze is jött.

Arra viszont senki nem fog tudni neked válaszolni, hogy a gyerekben okoz-e hormon gondot. Ha lesz is felnőtt korában hormon gondja ,honnan lehetne tudni,hogy ettől?

Lányom 15 éves, már menstruál 1 éve, még rendszertelen neki, de ennyi idősen normális ez.

Nekem összességében bevált.

2023. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2x szedtem.

Elsőre 13 hónapig, aztán 10hónapig.

Nekem az volt a bajom vele, hogy míg tudtam, hogy a rendes tabitól minden 4.csütörtökön megjön 3 napra, addig emellett random verzések voltak. Minél kevesebbet szoptattam, annál többet véreztem. És ez termeszetes.

2.gyereknél pl beállt úgy az utolsó 2 honapra, mikor már csak éjjel szoptattam, hogy 2 hét vérzés, 1 hét szünet.


De terhes nem lettem, hormonbajom sem lett.


2.gyerekünk is a gyógyszert lerakva pikk pakk megfogant.

2023. ápr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!