Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 37 hetes terhesen szabad fejni?

37 hetes terhesen szabad fejni?

Figyelt kérdés
12. hét óta van tejem, ha törölközöm vagy hozzáérek a mellbimbómhoz, akkor túlzás nélkül csöpögni kezd a tej. Még nem tartok ott, de 37. hét után, ha már nem baj, ha beindul esetleg a szülés, akkor szabad fejni? Vagy ez még nem olyan tej, ami jó a babának? Szülés után már nem szeretnék fejni, előtte szívesebben, hogy legyen egy kis tartalék.
2023. ápr. 2. 17:04
A kérdező szavazást indított:
Fejj nyugodtan.
Inkább ne.
Felesleges fejni, ez nem alkalmas a babának.
25 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha van még időd szülésig, akkor inkább művelődj és ne fejj!
2023. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom nem sertésnek venni. Mire gondolsz pontosan?
2023. ápr. 2. 17:38
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz érdemi mennyiség szerintem. Sokan úgy gondolják, hogy a szülés előtt is már az a nagyon értékes tej jön, mint az első pár napban és ezért fejnek, de ez tévedés.
2023. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Ez még csak kolosztrum. Teljesen más az összetétele. Fontos lesz a babának az első napokban. De jó esetben már a kórházban belövell a tejed.

Egyébként semmi bajt nem csinálsz a fejéssel. Én is fejtem, mert nagyon feszült.

2023. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy más az összetétele. De láttam külföldi youtube csatornákon, hogy kifejezetten ezt próbálják szülés után fejni a babának, hogy oda tudják adni, ha beteg lesz, mert nagyon jó immunerősítő. Gondoltam, szülés előtt több időm van, mint utána. Biztos nem lenne sok tej, de nem is akartam sokat. De mindegy, akkor nem erőltetem, csak eszembe jutott. Köszi a válaszokat! :)
2023. ápr. 2. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Huh, engem a hideg rázott a gondolattól, pedig nekem is volt előtejem. Azóta is utálom. De amúgy szerintem is nyugodtan fejjél.
2023. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha be akarod idő előtt indítani a szülést akkor hajrá!Attól hogy már nem lenne feltétlenül gond ha megszületne attól még nem is jó.
2023. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Első babával mindenhogy próbáltam beindítani, de semmilyen trükkel nem sikerült. Szerintem, ha nem áll rá készen a baba, akkor ennyivel nem lehet kiszedni. De már letettem róla, annyira nem fontos, inkább biztos ne legyen baj.
2023. ápr. 2. 20:18
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
#7, ez egy baromi nagy tévhit. Szoptatni is lehet terhesség alatt, ha nem okoz panaszt.
2023. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez a tejnem ugyanaz, mint a szülés utáni kolosztrum. Amit szintén nem érdemes lefagyasztani szerintem, mert tudtommal elpusztulnak az immunanyagok, ami az pont a célja lenne az egésznek.
2023. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!