Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a szüleimnek, hogy nem kéne már vendégségbe jönniük mert nem bírok készülni mát 37 hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Anélkül , hogy megsértődnének.

4 hetente járnak felváltva anyósomékkal és a szüleim hozzánk... minden hétvégén reggel 8-16 ig itt vannak. Ilyenkor készülünk nekik természetesen ebéddel... több fogással is... ill. Nagyobb takarítás előző nap , de már a múlt héten mikor itt voltak is hajnali 3 kor keltem , hogy kész legyen az ebéd , pedig előző nap is előkészültem amivel lehetett pl süteménnyel. Értem én , hogy karácsony stb , de nem nekik kéne pont segíteni ilyenkor? Nem elvárni , hogy mmikor már mozogni is alig bírok még vendégül lássam őket...ráadás itt a 3 éves kisfiam is aki örökmozgó. A férjem mindneben segít de ezt már tényleg nem bírom alig férek a konyhapulthoz... egész nap csak a kötelezőket mozgom , imádkozom , hogy bárcsak megszülnék már... annyira nehéz. Még a gyerek születése után is jönni akarnak... első terhességemet nagyon lazán viseltem ott ment nem volt gond de most nagyon más ez a terhességem.. tényleg gondterhes inkább mint áldott allapot... ma próbáltam telefoban utalgatni , még kicsit bunkó is voltam éreztem , de nem akarom őket megbántani, hogy kimondom ne jöjjenek. Nem értem miért nem fogják fel anyósomék és a szüleim se , hogy nem kéne... próbalnám rávezetni őket de nem értik vagy nem akarják felfogni.


2022. dec. 7. 16:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak akkor fogják megérteni, ha megmondod. Elég, ha azt mondod, nem vagy jól, iden csak a férjeddel és a gyereketekkel fogtok laza családi karácsonyozni, mert nem bírsz többet fizikailag.
2022. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Így, ahogy mondod. Ne mártírkodj.
2022. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Mi van, ha megsértődnek? Megmondod, hogy nagyon terhes vagy, nem fogadsz vendégeket, mert nem bírod már a készülődést.
2022. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%

Én sem értem a kérdést… A saját szüleiddel nem tudsz őszinte lenni?

Mondd meg nekik ezt, amit leírtál és kész.

2022. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt, lassan 2gyerekes anya létedre hogy lehetsz ennyire nyuszi?!


Naya, "Marika néni", holnap ne gyertek, mert én már pihennék az utolsó napokon. Köszi puszi

2022. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 babyboom567 ***** válasza:
98%

-Szia kislányom,mi újság?Akkor szombaton ott leszünk 11re.

-de jó hogy hívtál anya/anyós,pont hívni akartalak ,én most úgy gondoltam/beszélem meg Ferivel,hogy mostantól mi megyünk át hozzátok hétvégén, mert már nagyon nehezen mozgok/gyenge vagyok/bármi/bármi/bármi/stb,hogy már nem bírom túlterhelni magam.11re ott leszünk.

2022. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Hú örülök , hogy itt mindenkinek ilyen közvetlen kapcsolata van a szüleivel.. és nem okozna senkinek semmilyen lelkiismeretfurdalást , hogy megkéred ne jöjjenek.

Nekem sajnos nem jó a kapcsolatom velük , régi ratkó gyerek kapcsolatbab élünk.

Mi sosem megyünk hozzájuk... mert felérjük ésszel , hogy öregek már ne terhekjük őket.. nem mintha amúgyis nagyon akarnák hogy menjünk. Ezen 10 év után nem most kezdek változtatni.

2022. dec. 7. 17:28
 8/36 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok jó kapcsolatban, akkor miért baj,hogy kicsit megsértődnek?

Majd lenyugszanak.

Anya most ne gyertek át, mert már nagyon gyenge vagyok pihennem kell.

2022. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
97%
Akkor szenvedj, ha nem most változtatsz. 🤦‍♀️🤷‍♀️
2022. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 babyboom567 ***** válasza:
100%
De különben, ha bejelented,hogy ti mentek, azonnal el fognak tűnni,és leráznak majd.Ez kb 90%.Mert aki képes egy mindenórás kismamához odatelepedni hétvégén egész napra, meg kiszolgáltatni magát,na ők a hátuk közepére sem kívánnak vendégeket.Nagyon gáz amit csinálnak szerintem.
2022. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!