Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El vagyok keseredve, miért...

El vagyok keseredve, miért apad el a tejem?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Négy hónapos lesz a babám egy hét múlva és kb. 3 hete alig van tejem. Fejem minden szoptatás után, este szaporító fejéssel. Sokszor próbálom mellre tenni, de mivel alig jön a tej, ezért hamar megunja, kiköpi és sír. Ukko szoptatós teát is ittam, be is vált, viszont annyira pattanásos lett tőle az arcom, hogy egyszerűen nem bírtam tovább inni. Ittam sört is, persze alkoholmenteset, az sem segített. Szinte minden praktikát kipróbáltam már, de egyre csak apad el. Ott tartunk, hogy már az egyik mellemet el sem fogadja. Borzasztóan szeretném még szoptatni, legalább hat hónapos koráig. El vagyok keseredve és nem értem, hogy miért nem használ semmi, vagy mi az oka annak, hogy nincs tejem. Valaki tudna nekem valamit ajánlani, ami esetleg segíthet, hogy ezt a két hónapot még kihúzzam valahogy? Mit tehetnék? Utolsó utáni segítségkérésem:(

2023. ápr. 11. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Kap mellette tápszert? Csak a gyakori mellretetel igazán hatásos, de ha nem fogadja el, akkor sajnos nem tudsz többet tenni. Ha tápszeres lesz egyébként, abban sincs az égvilágon semmi gond. Ha kap pótlást, valószínű h már rajott, hogy az egyszerűbb, és már nagyon fog "küzdeni" a szopival
2023. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: Még olyan ötletem támadt, hogy nem csak minden szoptatás után fejek, hanem minden órában? És a lefejt tejet visszaadom.

1-es: Sajnos öt napos korában kellett elkezdenem a tápszerezést egy tejláz miatt. Gyógyszert kellett szednem, ami miatt nem szoptathattam. Viszont utána sikerült szoptatási tanácsadó segítségével úgy feltornázni a tejmennyiséget, hogy egy ideig el tudtam hagyni a tápszert. Most sajnos megint kell pótolnom különben éhen marad a babám.

2023. ápr. 11. 21:44
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyakori fejés nem lehet ugyanolyan hatásos, mint a gyakori mellretétel?
2023. ápr. 11. 21:45
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Szoptanit/SNS keszulek? Hazilag is lehet csinalni.


Felalomban erdemes minel tobbet szoptatni, ugy konnyebben elfogadjak.


Napi minimum 2 ora komfortszopizas kellene+minimum 2 orankent 20-20 perc szoptatas mindket mellbol, hogy ujra megfelelo legyen a mennyiseg.

2023. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A fejes kozel sem olyan hatasos sajnos a legtobb nonel, van, akinek konkretan semennyire. En az elso gyerekemmel alig tudtamfejni, pedig 6 honapos koraig kizarolag szoptattam, es boven 2 eves kora folott valasztottam el.
2023. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Félálomban szoktam szoktam szoptatni, de hamar bealszik tejesen akkor is.

Ez amit leírtál 4-es egyszerűen lehetetlen… 5 perc után kidobja a mellbimbót, a másikat meg hiába tuszkolom a szájába, beleszív egyet-kettőt, nem jön, es így ordít, ha tovább próbálkozok.

2023. ápr. 11. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azert irtam az sns-keszuleket. Egy 5-os vagy 6-os tapszonda kell csak hozza, meg bealdozni egy cumisuvegfejet (a Szoptanit markas cucc is hasonlo elven mukodik, csak az draga). A lenyeg, hogy a szaja szegletebe juttatod kozvetlenul a szoptatas elott a tapszobdat, igy ha szivja a melled, rogtod jut a szajaba a tapszerbol/lefejt anyatejbol.


Illetve szopizasoknal/elott/kozben, ha nem akarja elfogadni, erdemes elotte fejni, es mikor erzed, hogy beibdul, akkor a szajaba tenni. Illetve kozben kifejni kucsit a melledre, azt a szajahoz erinteni osztonzeskepp.

2023. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem egyszerű, de a fent leírtakon kívül nekem még a nyugalom vált be. A fáradtság, stressz, ez az állandó ideg, amiben vagy emiatt, szintén negatívan hat a tejelválasztásra, legalábbis nálam így volt. Azokon a napokon éreztem, hogy kemény lett a sok tejtől, amikor sikerült aludnom egy jó nagyot a babával délelőtt/délután is, a rohanós idegbeteg napokon meg kevesebb volt. Ennek nem tudom van-e tudományos alapja.
2023. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel újra a tanácsadót.
2023. ápr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!