Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogy a tejem? Babám 1 hónapos,...

Fogy a tejem? Babám 1 hónapos, csak anyatejes. Eddig minden evés után fejtem és mértem őt is szopizás után. Az utóbbi pár napban már nem igazán tudok mennyiséget fejni, pedig ő nem eszik többet mint eddig. Miért lehet ez? El vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne keseredj el. Fejd minden szopi után, nem fog elapadni a tejed.

Én is mindig fejem, mert anyatejeladó vagyok. Van olyan nap, hogy csak 300 milit tudok lefejni, és van olyan is, hogy 700-at. Nagyon sok mindentől függ: mennyit iszol, mennyit pihensz, milyen a lelkiállapotod, .....

2013. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél elkeseredve,ez csak azt mutatja,hogy jól működik a szervezeted és kezd beállni a kereslet-kínálat:)

Nekem is ez volt,mind két gyerekemnél:)Eleinte tök sokat tudtam fejni,aztán csökkent a mennyiség.Semmi baj sincs,ameddig a pici jóllakik!

Nincs gond a fejéssel,de ha frusztrál a dolog,akkor lehet nem kéne mindig fejned,meg mérlegezned!

2013. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Ne legyél elkeseredve, kezd el a tápszeres etetést, meg 1 alkalommal lehetne almareszeléket, persze nem savanyu almából.. és először csak 1 kiskanálnyit. Nekem 3 gyermekem van, nem volt egyáltalán anyatejem, pár hétig kaptam az anyatejet, de olyan keveset hogy az első naptól kezdve 2 etetésre volt elég a többi tápszer volt. Semmi bajuk nem lett, ma már nagyok, betegek se voltak bölcsiben sem, oviban sem.. Persze a legjobb megbeszélni a védőnővel.
2013. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettesnél a pont :) Már nem termel túl a tested, ennyi az egész. Nemsokára jön majd egy növekedési ugrás, akkor többször fog cicire kérezkedni a kicsid, de akkor se kell aggódnod, csak beállítja magának a megfelelő mennyiséget!
2013. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
valószinüleg kezd beállni a kerelet kinálat. ez a 4-6 hét körül szokott megtörténni. Ez igy annormális, ha elég neki akkor ez pont jó igy akinek van elég teje annak ne is kell fejni. Csak akkor kell szaporitani ha kevesebb tejed van mint amennyi kell a babának. Ahogy nö az ö igénye ugy fog nöni a tej mennyisége is.
2013. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor egyszer kuzdenek a hormonok, az osztrogen igyekszik visszaallitani a menstruaciot, ezert az atmeneti csokkenes. Csinalj mindent ahogy eddig, minden rendben lesz, meg fejni is tudsz majd!
2013. dec. 31. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Ja, es nekem a motherlove kapszula nagyon bevalt, kicsit draga, de megeri!
2013. dec. 31. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy ne stresszelj hogy fogy, mert attól fog fogyni. Most nem, csak beáll a kereslet-kínálat. Én is így jártam, de nekem senki nem mondta hogy ez így van és nagyon tropa voltam lelkileg. Egy szoptatási tanácsadó magyarázott el mindent, most 4,5 hónapos a kislányom, és csak anyatejes. Ne stresszelj ez a legfontosabb. Agyban dől el nagyrészt.
2013. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Egy kicsit megnyugodtam.
2013. dec. 31. 20:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Helyes, ha kell tanács vagy csak egy kis biztatás, írj privit nyugodtan. (8-as)
2014. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!