Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rettenetesen bűntudatom van,...

Rettenetesen bűntudatom van, amiért cumit/cumisüvegből tápláló a babám, mit tegyek hogy ne kattanjak ebbe bele? Nagyon szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

Császármetszéssel hoztam világra a gyermekem.. már ez is egy érvágás volt. Császár közben a vérnyomásom is leesett, halálfélelmem volt. Mütét után 5 órával már jártam, a kisbabát megkaptam, és onnastól kezdve velem lehetett. Senki nem mutatta meg, hogyan kell szoptatni. Kértem nagy nehezen segítséget, ami elég felületes volt, 1 perc alatt lerendezett a csecsemős. Még az örzőben a cicimre raktam a kisbabám, és minden jelzésre próbáltam az etetést... Sajnos nem sok sikerrel jártam. Haza úgy érkeztünk, hogy nekem sebes és fájó volt a "szoptatás" és a kórházban tápszeres pótlást kapott a pici mivel 3 nap alatt nem volt tejbelövelés. Itthon kezdett megeredni. Nem adtam fel, elkezdtem fejni. Mivel szoptatni nem tudtam, mert a bimbó sebes volt és befelé áll, szájába nem tudtam sosem behelyezni normálisan, ezért cumisüvegből adtam az anyatejet.

Aztán vettünk bimbóvédőt, ilyen szilikon kis eszközt ami segít. Sikerült vele szoptatni. Nem hagytam abba a cumisüvegből való táplálás, ez volt a baj. A kisbabám komfortcicizni szeretne sokszor, akkor szoptattam. Etetni mindig a lefejt anyatejet adtam, aztán amikor tudtam hogy ez már csak komfortszopi, jöhetett a cici. Nyilván a cumisüvegből többet kapott, ezért 2 napja azt vettem észre, hogy komfortszopi alatt nem csatlakozik úgy a mellemre ahogy eddig... nem szív ki belőle tejet, csak nyammog. Ez pedig elég fájdalmas, és elalvás előtt néha nehezítette hogy letegyem a kiságyba. Ezért ma amikor beraktam a kiságyba, és nyilván felsírt mert kimaradt a komfortszopi, adtam neki egy cumit... ☹️


Erre megnyugodott és igaz, hogy 2 perc után kiköpte de szépen alszik... :(


Nagyon nagyon büntudatom van, hogy nem tudom megadni azt ami fontos neki. Hogy ennyit nem tudok adni magamból... szarkupacnak érzem magam.


Hogy fogja ez befolyásolni azt, hogy hogyan kötődik hozzám? Meg szerettem volna neki adni mindent...


Nagyon el vagyok keseredve, kérlek ne bántsatok, első kisbabám.


Az is hozzátesz a dolgokhoz valószínűleg, hogy traumatikus szülésélményem volt, és amiatt is rosszul érzem magam.



2023. ápr. 12. 18:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

A kötődést nem fogja negatív irányba befolyásolni.

Az határozza meg a kötődést, hogyan reagálsz a dolgokra. Mennyire számíthat ràd, mennyire érzi biztonságban magát nálad.

Szóval nyugodj meg! A babádnak egy boldog, kiegyensúlyozott anyukára van szüksége, aki szereti. Mindem más mellékes.

2023. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratulálok a babához!

Mégis milyen borzalmas kórház ez ahol szültél??!!!

Ne add fel, először cicire rakd hogy szopjom nyugodtan. Utána add csak a lefejt tejet neki. Gondolom mérni kell, szoktak adni a védőnők babamérleget, nekem legalábbis mérni kellett, szopis baba volt. A bimbóvan nem tudom mit kell csinálni, ha a bimbovédővel megy akkor úgy csináld. És mindenképp először szoptad mellből utána cumival. Ne érezd rosszul magad, próbald meg így.

2023. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1 hetes a kisbabám. Próbálom először cicire rakni de abból semmit sem eszik. Miskolcon szültem.
2023. ápr. 12. 19:00
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Drága, úgy megölelnélek! Nem csinálsz semmit sem rosszul, próbáld meg kérlek elengedni, hogy nem elvárás szerint (kinek az elvárása? a tiéd, barátnőké, rokonoké?) született meg a pici, a lényeg hogy mindketten egészségesek vagytok! A szoptatásban a tejen (amit megkap) kívül az összebújás, közelség a lényeg, ez is megvan. Miért vagy elégedetlen mégis? Szerető anyukája vagy a picinek.
2023. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%

Tudom nem fog vígasztalni, de attól, hogy nem szoptatsz és nem a hüvelyeden keresztül jött ki a gyermeked még nem vagy szarkupac.

Ez az ősanya hozzáállás nagyon nem jó.

Nekem tejem sem volt, tápszereztem. Ha meglátta a mellemet ordított, hogy nem kell neki. Cumit is adtam.

Lassan 3 éves, már alváshoz sem kell neki a cumi, magától elhagyta.

2023. ápr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, beszélj a védőnővel és ha ő nem tud közvetlenül segíteni (némelyik elég empatikus, más pedig nem), szóval ha nem, akkor kérj segítséget abban, hogy eljuss egy szülés utáni depresszióban járatos pszichológushoz.
2023. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem fog befolyásolni semmit. Amire egy gyereknek szüksége van, az egy szerető és gondoskodó anya. Ezt tudod nyújtani? Minden bizonnyal, mert aggodsz érte, etetés, kielégíted a szükségleteit, szeretgeted. Minden más csak extra, ami vagy sikerül, vagy nem, de utóbbi esetben sem történik tragédia.


Én sem szoptattam sokáig, egészséges, szociális, stabilan kötődő kislányom van, aki korának megfelelően fejlődik és viselkedik. Nem számít!

2023. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi még, még simán helyre lehet hozni a szoptatást. Egy szoptatási tanácsadó sokat segítene ebben.

Ugyan szerintem a tápszeres gyerekek se feltétlen kötődnek kevésbé, de magad miatt, a lelki jóléted miatt én a szoptatás folytatását ajánlom. Ha te ettől jobban érzed magad, akkor ne engedd el.

Hasonló cipőben voltam, és hiába mondták, hogy jó a tápszer is, szívfájdalmam maradt, mert nem tettem meg mindent. Megértelek, és nagy ölelést küldök ismeretlenül is.

2023. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a sebes mellel kb nem sok mindent tudsz tenni, én így szoptattam 3 gyereket kb 1 hónapig, a legkisebbnél le is esett egy kis darab a bimbóból, 2mm kb de rohattul fájt és mivel szopott, lassan gyógyült. A védővel is ugyan úgy fájt, de mondig csak míg elkezdte az első pár szívás,ezt könnyek között, fogcsikorgatva viseltem. A cumi a korházban már kellett, mert mondták leesik a bimbóm ha mindig rajta van, tejem meg nem volt eleinte.

Azért csak tudtam 4 hóig csak szoptatni, és 8 hóig még a kaja mellett,1 évig akartam, de ez van.

Jól csinálod nyugi.

2023. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%
2es vagyok. Bocsi a sok helyesírási hibáért gyorsan írtam :D abszolút nem szopizik? Ez azért van mert a cumisüveghez szokott. Máshogy kell szopizni az üveget is és az anyamellet is. Ügyelj rá hogy rendesen bekapja a bimbót és az udvar nagy részét. Mert ha már megéhezett biztos nyammogni fog a mellen, hagyd hadd játszon egy 10 percet vele, akkor már be fog indulni a tejleadó reflex és nem kell nagyon erőltetnie sem magát és rájon hogy kell szopizni. Idővel belejön. Egyébként egy szoptatási tanácsadó biztos tud segíteni!!! Hívd fel őket
2023. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!