Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hét szoptatás után érzékeny...

6 hét szoptatás után érzékeny mellbimbó normális?

Figyelt kérdés
Maga a mellbimbó nem sebes, azon túlestünk az első héten, hanem körülötte az udvart dörzsöli ki. Egyébként jól szopik a baba, jóllakik és kiüríti a mellem. Lehet rosszul teszem mellre? Vagy idővel hozzászokik a mell a kiképzéshez? :)
2010. okt. 8. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a mai napig nagyon érzékeny a mellbimbóm és az udvar is. 8,5hónapja szoptatok. Gondolom alkat kérdése is, valakinek elmúlik hamar, valakinek végig érzékeny marad.
2010. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de esetleg az is előfordulhat, hogy a kicsinek szájpenésze van (ez történt velünk is), és a mellbimbódra is ráragasztotta. Ha így lenne kend be rózsamézzel a gyerkőc száját és a te mellbimbódat is. Nekünk eléggé súlyos volt mert már fájt is amikor cumizott, de ugyanakkor jól esett, mert megvakarta. Én is megijedtem, hogy ez mi lehet, és a védőnő hozott lila ecsetelőt rá, mert a rózsaméz már nem hatott, és az 3-4 nap alatt elmulasztotta. Nekünk ez 5-6 hetes kor körül zajlott le.


Ha esetleg mégsem erről lenne szó akkor próbálj valami hámosító kenőcsöt, és a melled valószínű hozzászokik a strapáláshoz.


Meli

2010. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Huh, minden elismerésem, hogy így kitartotok.

A szájpenésznek van valami látható tünete?

2010. okt. 8. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, szájpenész esetén fehér lepedékes a baba nyelve, s nem tudod letörölni neki gézlappal, esetleg a szájüregben is lehetnek fehér foltok, pöttyök. Nálunk nem ez a gond, alapból nagyon érzékenyek maradtak a bimbóim.

[link]

2010. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon érzékeny volt jópár hétig, de utána megedződött.
2010. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!