Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy elég neki a...

Honnan tudom hogy elég neki a tejem? Lentebb kifejtve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet hogy másfél hónapig tápszeres + anyatejes volt a babám. Eleinte próbálkoztam cicire tenni, de nagyon sebes volt. Nem kínoztam tovább a mellem. Elkezdtem mindig lefejni és cumiból adni neki.


Most pedig kb 5 hete csak ciciből eszik. Viszont így nem tudom hogy mennyit. Amikor cumiból kapta, tartva volt a 3 óra kibírta. Most hogy ciciből eszik nem bírja. Sokszor fél óránként óránként enne. Pedig szerintem jönne, mert ha megnyomom a mellem akkor csordul belőle a tej. Viszont mégis bizonytalan vagyok hogy vajon eszik e eleget. Kevesebbet is szopizik mint amikor cumiból kapta. (Az elején még volt mérleg) Már nincs mérleg, nem tudom mérni. Napi kb 3-4 pisis pelus van úgy hogy nem cserélem minden evesnél. Ha igen akkor olyan 5-6-7 körül alakul.

2 hónapos és 6300g körül van.

Az a baj hogy így hogy nem tudom hogy evett e eleget, hogy amiatt sír hogy nem evett és nem jön, vagy amiatt mert nyűgös, fáj a pocija, stb.



2023. máj. 23. 19:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha èhes lenne, hangosan kèrne mèg. Ennyi idősen, ha nyűglődik, de a pelusa tiszta, akkor èrdemes minden alkalommal mellre tenni. Ha mègsem az kell neki, ùgyis kiköpi.

Onnan tudod biztosra, hogy eleget eszik, hogy gyarapszik, fejlődik, jókedvű, eleget pisil. (Sìròs, meg lassan fejlődő babàk is kaphatnak elèg anyatejet, màson is múlhat)

2023. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
72%
Keress egy szoptatási tanacsadót. Nagyon sok zavar van az infoidban. Nem kell 3 órát bírnia. Semmi baj azzal, ha gyakrabban kéri. Azzal se, ha időnként csak 5 oerc cici kell neki.
2023. máj. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Az elso honapokbangyakran van novekedesi ugras, teljesen normalis a nagyon gyakori szopi. Atlagos esetben a mellet minimum 2 orankent minimum 2x20 percig kellene, hogy inger erje, es erre jon meg ra pluszban napi minimum 2 ora komfortszopi. Ez egy atlag persze, vannak egyeni elteresek, van, akinek ennel kevesebb inger mellett is van eleg teje, es van, akinek tobb is kellhet. Az en gyerekeim refluxosak voltak, napi 15-25x kellett oket gyakran (cserebe rovidebb ideig) mellre tenni 1 eves korukig.


Onnan tudod, hogy van eleg tej, hogy van megfeleloen pisi-kaki (napi 5-6 pisis pelenka), es hogy rendesen novekszik/gyarapszik havi szinten.

2023. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!