Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy elmúlt két hósnál normális...

Egy elmúlt két hósnál normális hogy még mindig csak pillanatokban mérhető amikor "boldog"? Lentebb kifejtve

Figyelt kérdés

azt értem hogy újszülött "csak" eszik, sír, alszik.

de egy két hónapos? amikor bélműködése van sír, amikor éhes sír, amikor fáradt sír.

pillanatokra kapok csak olyat, hogy épp semmi szükséglete, csak "elvan".


egyik pillanat amikor ébredezik és tekergeti magát mert jön a puki, meg minden, utána a sírás, ezt megelőzve oda megyek hozzá, boldogan jó reggeltezek, rám mosolyog és kezdődik. utána görbül már a szája a beindult bélműködéstől, ok segítek neki, pelenkázás, etetés, altatás, stb.


a másik pillanat amikor jóllakott, büfizett, letéve mellém még tudok neki gügyögni, figyel nagy szemekkel, nagy ritkán itt is kapok mosolyt és megint kezdődik. tekergeti magát, kapálózik, ha meg nem, mert nem jön puki, semmi, egyszerűen nyűglődik, hogy aludna, így nekiállok ringatni.


a harmadik és egyben utolsó pillanat amikor épp leköti egy falikép, vagy ilyesmi és "hö, hő" gagyarászik. ez is pillanatok műve csak.


nem kellene hosszabbnak lennie azoknak az időszakoknak amikor fent van és épp semmi baja?nem éhes, nem fáradt, nem kavarja a gyomra...


2014. júl. 10. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan nagyon gyerekfüggő. Az én lányom gyakorlatilag soha, egyetlen percet sem sírt , pedig minden voltam, aminek nem szabad lenni: stresszelős, izgulós paramami (még ezen is tudtam izgulni, mármint azon,hogy miért nem sír, miért alszik mindig). Az unokatestvérem kisfia négy hónapos, gyakorlatilag állandóan (nem túlzok, nem hazudok), állandóan sír, tekereg, feszeng. Pedig az ő anyukája maga a béke és a harmónia.



Nem tudom, min múlik, nem tudom, mi segíthet rajta...



Kitartás.

2014. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

még 4 hónaposan is eltarthat?

én meg várom a 3. megváltó hónapot...

2014. júl. 10. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:

mivel eteted? bizonyos tápszerek okoznak hasborzalmat. Talán érdemes váltani.

Egyébként én is sírós voltam, nekem kezeletlen bélhurutom volt hónapokig, mint az később egy normális orvosnál kiderült. Ennyi volt nálunk is, azt mondta a körzeti orvos anyukámnak, majd kinövi a gyerek...

2014. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

atyaég! majd kinövi közben meg bélhurut?!


eddig is ki voltam akadva a gyerekorvosokon,de ezután meg pláne



amúgy eddig nem is tudtam hogy sírósnak számít a babám, azt hittem ez a norma,mivel máshogy nem tudja közölni mi van.

2014. júl. 10. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem egy mosolyalbumom volt. mondjuk én igyekeztem megelőzni a dolgokat, tehát nem volt olyan, hogy görbült a szája és én nekiálltam pelusozni, miközben éhes, hanem gyorsan megetettem, aztán mehetett minden más.

és tényleg csak akkor görbült a szája amikor éhes volt, pont nem érdekelte ha nyakik kakás volt, akkor el gőgicsélt, vigyorgott magában. 2 órát volt ébren, 1 órát aludt- 2 hónaposan.


tesóm kislánya szintén nem aludt, viszont ő reggeltől estig ordított, alig lehetett megnyugtatni, semmi nem volt jó neki, olyan 1 éves korában már kevésbé sírt minden.

tesóm fia meg a nagykönyv baba, evett-aludt, még 4 hónaposan is, rengeteget aludt, mindig, mindenkor,, úgy kellett kelteni enni. 2 éves koráig naponta 2x3 órát aludt, plusz éjjel 10-12 órákat :D


szóval a 3 gyerekből megtanultam, hogy minden gyerek más és mindegyik úgy jó ahogy van :) van aki szerencsés és keveset sír a babája, van aki nem az és sok sírást kell túlélnie :)


de egyébként ha tápszeres és annyira sokszor fáj a pocakja akkor tényleg váltsatok, tápszernél egyszerű, sok féle van és rá lehet találni a megfelelőre :)

2014. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én babám nem volt hasfájós, így az első hónapunk csodaszép volt. Látszott rajta, hogy egy kiegyensúlyozott baba. Sírt, ha bármire szüksége volt, de amint megkapta, csupa béke és boldogság volt. Aztán 1,5 hónapos korától nagyon ingerültté vált. Állandó rosszkedv, dühösködések, semmi nem jó, és bár sírni ritkán sírt, nagyon aggódtam az ingerültsége miatt. Egyből mindenféle hülyeséget beképzeltem neki, amíg 2,5 hónapos korában rá nem jöttünk, hogy a foga kínozza azóta. Ennek csak 2 hónapos korában lettek látványos jelei: nyálcsorgás, ököl a szájban, majd 2,5 hónapos korától már olyan fájdalmakat okoz neki, hogy homeopátiás golyócskákat kell szednie. Ha nem adok neki, azonnal ingerült, sírós lesz, ha kapja, akkor egy angyali, mosolygós, csupa derű baba. Épp, mint az első hónapban. Szóval én rájöttem, hogy a foga kínozza, ezért nem volt neki semmi sem jó, amíg nem enyhítettük a fájdalmát.
2014. júl. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

és melyik homeos bogyókra gondolsz?

én néha(kb havonta) adok Echinacea golyócskákat a babámnak, de úgy tudom ez fertőzések megelőzésére való.

2014. júl. 12. 05:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogzás miatt az Osanitot kapja, de nem nagyon lehet beszerezni Magyarországon. Egy ismerősünkön keresztül jutottunk hozzá Bécsből. Ez direkt fogzási fájdalomra való homeopátiás szer és nagyon bevált. Itt Magyarországon a gyógyszertárban ezt ajánlották: [link] de mivel nálunk az Osanit bevált, végülis a másikat csak 1-2 alkalommal szedtük és nem tudtam kitapasztalni.
2014. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!