Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van más is akit kikészít a...

Van más is akit kikészít a szoptatás?

Figyelt kérdés
Kis lelki tamaszra vágyok. 11 napos a babám, a mellbimbóim annyira érzékenyek... szinte sírok minden szoptatásnál. Állítólag pár nap és jobb lesz, mondjátok hogy tényleg...?
2023. máj. 29. 19:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mind a 2 gyerekemmel az első 2 hónap durva volt. Járt szoptatási tanácsadó az első gyerek után hozzánk. Hat kb semmit nem ért. 2 hónap Után egyáltalán nem fájt. Elötte vérzett, kisebesedett. Sőt, egy darabot valahogy kiszívott a bimbómból. Pokol volt. Már abba akartam hagyni, de pont akkor kezdet javulni, miután elhataroztam ezt.


Nekem más okból volt nyűg. Ennek ellenére 13 és 10hónapig szoptattam.

2023. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

2 évig szoptattam probléma nélkül.

Kivétel a rendkívül fájdalmas tejleadó reflexem. Ami hónapokig kínzott,sokszor sírtam miatta.


De muszáj volt a beteg babámat szoptatni.

Még így is rossz szemmel nézett rám a gyerekorvos meg a védőnő, hogy 2 évesen elválasztottam.

De csontra fogytam a szoptatástól,muszáj volt. Nekem is életben kellett maradnom,egészségesen.

2023. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben, akkor állítólag tényleg még pár nap és rendeződnek a dolgok. Nekem nem rendeződtek, több hétig fájt, sebes volt, én meg néha legszívesebben káromkodtam volna a szoptatás elején. Aztán ez kb. a gyermekágyas időszak alatt rendeződött és a férjem bánatára már nem flangáltam fedetlen mellekkel a lakásban ;), de akkor jött a tejcsatorna-elzáródásos időszak. Nem volt tökéletes a baba technikája, bárhogy is próbáltam, amíg kicsi volt, addig csak a bimbót kapta be és az udvar egy kisebb részét. Kb. 5 hónapos korára rendeződött minden, utána már nagyrészt csak a kényelmes része maradt. Eredetileg úgy voltam vele, hogy csak 3-4-5-6 hónapos koráig tartsak ki, végül majdnem 2 éves éves volt, amikor abbahagyta :).
2023. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
1 hónapig fájt nekem, utána már nem is éreztem. Viszont egyéb okokból csak 2,5 hónapig szoptattam, úgyhogy nincs tapasztalatom nagyobb babával. Kitartást, az eleje tényleg szörnyű.
2023. máj. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%
2 hónapig fájt, végül 3 évig szoptattam. Úgyhogy azért "megtérült" a dolog.
2023. máj. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem tényleg csak 2 hétig fàjt kb de akkor annyira, hogy sírtam ha csak meghallottam a hangját és tudtam, hogy menni kell. Utána 3 hónapos korában lett egy mellgyulladásom, na akkor eljátszottam a gondolattal, hogy hagyom a fenébe… de a jövő héten lesz egy éves és még mindig bőven szoptatom. Persze amikor ráharap elkap a sikító frász :D
2023. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

Nekem hatalmas csalódás volt a szoptatás, pedig úgy vártam, elhittem, hogy ez mekkora csoda.

Sokat sírtam miatta, első naptól pótlással szoptattam.

Kiderült az is, hogy a személyiségem se passzol a szoptatáshoz (hogy tűrjem a fájdalmat -majd később a fogak miatt is lesz durva szitu- és a teljes kötöttséget, hogy csak én tudom megetetni a babát).

Nekem a tápszer vált be, én nyilvánosan se tudnék szoptatni.

Nem is lesz több gyerekem.

2023. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha megnézi egy szoptatási tanácsadó! Nálunk speciel az volt a baj, hogy nagyon hátul volt az alsó állkapcsa és "gótikus" szájpadlása van, ergo be se tudná kapni a lapos mellbimbómat szegényke, szóval halmozottan hátrányos helyzetből indultunk.


Nekünk nagyon bevált a Medela XL-es bimbivédő, az elősegíti a jó technika kialakulását (a szakember szerint, meg ennek a legjobb a kialakítása elvileg, de persze kinek mi válik be, nekem is csak ajánlotta a tanácsadó).


Nyugi eleinte én is csillagokat láttam, sírtam, visítottam, de aztán ez rengeteget segített. Aztán 2-3 hónapos kor körül el is tudtam hagyni a védőt, és mostmár nyugis a szoptatás is, nem pedig egy nagy mizéria, mint az elején.


De ha nem megy, nem szabad erőltetni! Pláne ha lelkileg is megterhel már. Nem kell itt egy ősanyának se megfelelni! :)

2023. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Annyira kedvesek vagytok, köszi az őszinteseget és a válaszaitokat!
2023. máj. 30. 16:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!