Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mentalevelet lehet fogyasztani...

Mentalevelet lehet fogyasztani szoptatás alatt? Tejcsökkentő hatása van valóban?

Figyelt kérdés

Google olvastam, hogy elvileg tejcsökkentő hatása van.

Már két éve akarok mentát szerezni, tavaly jöttem rá, hogy cserepeset lehet kapni a lidliben, de akkor amikor mentem elfogyott.

Most pont ott voltam, megláttam, na mondom milyen jó. Utána néztem meg, hogy lehet e és ezt találtam róla. -.-


2023. jún. 9. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én épp mentaleveles vizet iszok (mi is tartunk) és szoptatok. 😂 Ezt csinálom, amióta jobb az idő, nem tűnt fel, hogy számítana. De jó tudni.
2023. jún. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan menta ültetvényem van otthon. Nagyon szeretem teának is,és nyersen is megeszem.

2 évig szoptattam. Elválasztás után még 3 évig volt tej a mellemben.

Nem vettem észre,hogy csökkentené.

2023. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak félek tőle, mert rettenet nehezen jött össze a szoptatás és hogy legyen elegendő tej.


Köszi a válaszokat. Akkor talán nem lesz baj.


Azt még megkérdezhetem, hogy a mentát hogyan kell gondozni?

Mennyi vízre van szüksége, napfényre? Ha eljön a tél akkor ugyanúgy megmarad csak majd nyáron hajt újra? (Igen, kretén vagyok ilyen téren.)

2023. jún. 9. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Az e-lactancia szerint alacsony kockazatunak szamit, kis mennyisegben nem okoz gondot (szoval, ha nem literszamra iszod teakent, hanem idonkent kis mennyisegben fogyasztasz belole). Atmegy a tejbe, de ha jol ertem, csak kis aranyban. Illetve tradicionalisan az elvalasztashoz ajanlottak, mert tejcsokkento hatast tulajdonitottak nekj, de ez nincs bizonyitva.

[link]

2023. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak úgy működnek, hogy ha rengeteget iszol, akkor akár lehet a tejtermelésre is hatással. Szerintem nyugodtan idd, ha észreveszel számottevő hatást, legfeljebb abbahagyod. Amikor a lányom leválasztotta magát és nem akart elapadni a tejem, én próbáltam minden házi praktikát, de több hét volt, mire el tudtam hagyni a fejést, még több hónap, mire teljesen elapadt. Még ha hatással is van rád, azért nem úgy működik, hogy megiszol egy pohár teát és másnapra porzani fog a szárazságtól a melled. :)
2023. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megmarad. Nyaron, ha nagyon napos helyen tartod, elszarad, de jovo evben ujra kihajt, illetve szepen elkezd szaporodni, ha jol erzi magat. Szereti a nedvesseget, felarnyekot, de kulon ontozni, ahogy a legtobb novenyt, ezt sem tul jo.
2023. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Várj pár napot, hogy megszokja az új környezetet (mikroorganizmusok, hőmérséklet, páratartalom, fény), aztán ültesd át egy nagyobb cserépbe, mert amiben adják, az már mindig pont kicsi neki. Sima virágföld, vagy akár a kertből föld is jó neki, akár a sima kertbe is kiültetheted. A félárnyékos, napos helyet szereti és imádja a vizet. Mindig legyen nedves a földje, ha kint tartod, érdemes minden nap locsolni. Ha a kertbe kiülteted, akkor sokkal kevésbé szárad ki, mint cserépben. Miután elvirágzott, le kell metszeni (ősszel), csak egy pár centi szárat hagyj, utána már nem is lenne olyan intenzív az íze. Tavasszal újrahajt, évelő. Bent is lehet tartani télen, de sokkal enyhébb az íze olyankor. #5
2023. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!