Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatással...

Igény szerinti szoptatással lesz valaha napirendünk?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 08:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Persze


Az igény szerintiek is ve szoktak állni kb 3 órára…


Utána pedig a megszokott időre csak extrém helyzetben idomul az ember


Fogzás, nagy meleg stb


2 gyereket szoptattam egyszerre igény szerint


Simán kiszámîtható volt.

2023. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Mennyi idő kell neki?

Most úgy érzem egész nap szoptatok, olyan fáradt vagyok :-( éjjel lefelejem és üvegből adom oda olyan mélyen alszik... 2

5 hetes. Kicsit kétségbe vagyok esve, hogy rosszul csinálom.

2023. jún. 7. 09:02
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az esti fürdetèst beàllìthatjàtok lazàn fixre. Thehàt pl 5 ès 7 közt vagy 7 es 9 közt ahogy nektek jobban kènyelmes. Ahogy nő a baba, àltalàban ritkàbban is kèrnek ennei, meg az alvàsaik -legalàbbis az enyèmnek- hasonló időben lesznek. Kb fél èves korától dèlelőtt 11-kor szinte óramű pontossàggal kidőlt. A délutàni alvàsa vàltozó volt, hogy mikor fàradt el, ès az esti elalvàs attól függött , hogy mikor aludt dèlutàn. Termèszetesen èjjel is evett mèg.

Éjjel mindig fèlhomàlyban szoptattam, èjjel nem jàtszottam vele, csak szoptattam, ringattam, esetleg ènekeltem neki, ha lassan aludt vissza.

Tehàt ne az ètkezèsben, hanem abban keresd a ritmust, hogy ti mikor mit csinàltok. A napi alvàsritmusa magàtòl beàllhat. A szoptatàs rendszere nem időre, hanem èhsègre, szomjùsàgra, közelsègigènyre ,,működik". Az ètkezèsben a szilàrd èteleket lehet a szoptatàs mellè ,,időra" adni, fél èves kor utàn.

2023. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%

Az üvegezéssel össze tudod zavarni ( az már nem iszsz!)


Ha alszik minek adod neki?



Így nem tudom.


Kb 1,5 hónap azért kellett.. az úgynevezett negyedik trimeszternek azért le kellett menni..

Plusz az elején bénáztam a fejéssel.. meg úgy mindennel.

2. Babánál a 3. Hétre minden flottul ment, csak a növekedésugrásokat kellett túlélni.


Ekkor még a nagyot is szoptattam ( kicsi a különbség)



1.

2023. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

Minek fejed? Ha tud szopni, kapja éjjel is mellből. Ha meg belealszik, aludjon, majd felkel, ha éhes lesz.

Nekem 3,5 hónapos, nincs rendszer a nappali evésekben. Minden sűrűn felkínálom neki, ha itthon vagyunk, eszik, amennyit akar, nem nézek órát.

Addig volt rossz, amíg nem szokott le a bimbóvédőről, addig én is fejtem, mert elfáradt benne, nem evett eleget.

2023. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

Minek fejsz? Az nem iszsz.

Ha nem kel fel, nem is éhes eléggé.

Egyébként még a tápszeres gyerekemnél se volt napirend 5 hetesen. 2-3 hónaposan inkább.

Anyatejessel is akörül állt be, de addig is mentünk ide-oda.

2023. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Igen tudtam hogy ezt mondjátok, de első gyerek és én magam is össze vagyok zavarodva. Mást mondtak a korházban mást a védőnő...

Azért csinálom így mert elég kis súllyal született és a súlygyarapodása is lassú. Kicsinek tartom még hogy ejjel ne egyen, ébreszteni konkrétan nem szeretném, és magától meg nem ébred.

2023. jún. 7. 09:14
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 3 hetes babánál azt mondta a védőnő, hagyjam aludni, mert a sárgasága elmúlt, nincs okom kelteni. Aludt is szépen 5-6 órákat, utána már 8-9-et evés nélkül. Nappal meg bármikor ehet, és él is vele.


Mekkora súllyal született, és mennyivel hoztad haza? Most mennyi a súlya?

2023. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Attól is félek hogy kevesebb lesz a tejem ha éjszaka nem szoptatok/fejek... lehet hülyeség, de most annyi félelmem van :-(


2850-el született, 2680-al hoztuk haza, tegnap volt 3050. Ma 19 napos. A védőnő mondta hogy adjak neki tápszert és emiatt adok neki anyatejet üvegből inkább.

2023. jún. 7. 09:22
 10/36 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak akkor szoptatod, amikor kéri, akkor pont annyi tejed lesz, amennyi kell neki. Ez az iszsz lenyege. Leírasod alapján ő nappal eszik nagyon sokat, éjjel pedig alszik. Ez az ő napirendje pillanatnyilag, szerintem tök jó és kár összezavarni így.
2023. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!