Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy baj, ha nem 2, hanem...

Nagy baj, ha nem 2, hanem csak 4 hetes korára nyeri vissza a baba a születési súlyát?

Figyelt kérdés

Kislányunk 3430 grammal született. Egy hetet voltak a kórházban, ott tápszerezték, utána az itthon töltött 3 hétben nem kapott tápszert, csak anyatejet. 2 és 3 hetes védőnői megnézésen 3350 körül volt a súlya, azt a tanácsot kaptuk, hogy nincs ezzel semmi baj, jó hogy ilyen türelmesek vagyunk és nem a tápszerhez nyúlunk rögtön.

Ma voltak egy hónapos orvosi vizsgálaton, mostanra lett 3430 feletti a testsúly (igazából az elmúlt 3 napban történt ez a gyarapodás), ellenben nőtt 5 centit az átlag 2-höz képest.

Azt olvastuk, hogy nem tudnak a babák egyszerre hízni meg hosszra nőni. Nem lehet, hogy egyszerűen ő nem a súllyal, hanem a nyúlással kezdte a növekedést? Írtak fel tápszert, de nem lehet, hogy ha várunk vele még egy hetet, hirtelen ugyanígy hízik fél kilót? Nagyon kórosak ezek a számok?

Amúgy éjjelente általában 2szer ébred fel szopizni, a 3 hetes növekedési ugrás alatt egy hétig kb óránként akart enni, aztán ez visszaállt 2-3 órákra. 2 hetes koráig emésztetlen volt a kaki a pelusban, aztán helyreállt. Van sok pisis, kakis pelus, és rendesen olyan erővel tud fogni, fejét emelni, kezecskéivel kitolni magát, hogy csak na. Nem látszik alultápláltnak egyáltalán.


2023. jún. 14. 16:35
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
25%
majd eldönti a doki.Nekem 4 kilóval született, 1 hónaposan 5,20 volt.Mondjuk azért azt is tudni kellene,hogy mitől fogyott és mennyit a gyereked.Mert rengeteget kellet fogynia, ha 4 hetesen még mindig a születési súlyánál van.
2023. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3210ig fogyott az elején.
2023. jún. 14. 16:46
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
65%
Akkor ez nagyon kevés hízás szerintem, de én nem vagyok doki.Akkor tulajdonképpen 4 hét alatt 220grammot hízott.
2023. jún. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem nyerte vissza.

Ahogy 6hósan nem duplázott, 1 évesen nem triplázott.


3280g-al született, most 21 hónaposan érte el a 10kg-t.


Makk egészséges lány :)


Doki mindig nyugtat, hogy jó ez így, védőnő meg csesztet, hogy alultáplált, éheztetem

2023. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3800al született 3600 jöttünk haza most volt 4 hetes3980g volt avédőnő remegett hogy nem hízott 600g ot..

Most 5 heteslesz 4200g.

Nekem is akadozott a tej,kitartás jolesz az.énse pótoltam tápszerrel pedig mondtàk

2023. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem baj, csak arra ad okot, hogy a szokàsosnàl alaposan odafigyelj arra, hogy elèg anyatejet kapjon.

Sokat nőtt hosszra, ez is az oka lehet. Sùlyesèse nem volt sok, evvel nincs baj. Hosszban nőtt, tehàt a felszìvódàssal valószìnűleg nincs gond. Ti meilyen alkatùak vagytok? Vèkony szülőnek gyakran van vèkony gyereke. Èjjel nem sokat eszik, lehet ezèrt is gyarapszik lassabban, de ez mèg simàn ,,belefèr". Arra figyelj, hogy a nyàri nagy melegben gyakran kerüljön majd mellre.

2023. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.

De a hosszra növés sajnos messze nem pontos még ilyenkor, mert mindenki máshogy méri.

Nekünk konkrétan a születéskori és 2 nappal később a hazamenős hossza között volt 3cm különbség, pedig mindkettőt a kórházban mérték.

2023. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!