Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák tudnátok...

Szoptatós anyukák tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Be indult a tejem azzal nincs gond de a jobb mellemben csak termelődik de nem jön ki elektromos mellszívó, maszirozás és borogatás hatására sem. Már nagyon csúnya dagadt és fáj. Volt valakinek hasonló? Hogyan lehet meg oldani? Első gyerek nem rég szültem nem nagyon tudom még ezeket. Ha orvos kihez kell menni?
2023. jún. 21. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Baba tudja igazán hatékonyan kiszívni. Nekem hetekig tele volt csomókkal, amíg kínlódott a babám a szopással, amikor ráérzett, utána megszűnt a probléma. Addig hiába próbáltam kézzel vagy géppel fejni.
2023. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hú de nem jól hangzik.

Egy megoldást látok még házilag, tedd a babát arra a melledre, amint csak lehet. Te nem mindig tudod kifejni azt, amit ő ügyesen ki tud szopizni.

Kérdés:

Lázad van, vagy hőemelkedésed?


Nekem az jött még be, hogy befeküdtem egy kád melegvízbe (5 héttel szülés után mondjuk), de melegvizes zuhany alatt is jó és az ellazít és ott kezdtem el fejni. Egészen a hónajtól indulj és lefelé nyomkodd, mint mikor ki akarod nyomni a tubusból a fogkrémet kb. marhára fáj, de nekem elkezdett csorogni tőle a tej lassan kifelé. Aztán gyorsan szoptattam utána abból mellből. 12 óra alatt kb rendeződött.

2023. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Baba....

Nekem sem ment sosem a mellszívóval,semmi nem jött sosem.

Maszírozzással max 1-2 csepp.


Arra a mellre raktam többet a babát ő meg megoldotta nekem.

2023. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk az is kérdés mitől durrant így be. Mert az is lehet, hogy a szoptatási technika jobb mellre nem az igazi (2.voltam).
2023. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek sem tudja kiszivni, akkor én orvoshoz mennék. Egyébként meleg zuhany és fejés, esetleg ibuprofen (amellett lehet szoptatni). Ha nagyon bedurrant a melled, akkor nyomja a tejcsatornákat, az ibuprofen meg lehúzza a nyomást.


Ha lázas is vagy, akkor megint orvost javaslok.

2023. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Meg próbálom a meleg vizes zuhanyt hátha. Már a kórházban is problémás volt ez a mell. Próbáltuk az ottani védőnővel a fordított szoptatós pózt is. Bimbó védővel is mert itt nem fordul ki a bimbó. Nincs lázam szerencsére.
2023. jún. 21. 10:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyit tehetsz, hogy a szoptatáskor a baba álla a csomó felé nézzen. Amerre az álla van onnan ürül először a tej. Ha hülye helyen van a csomó, akkor ha máshogy nem megy fektesd hanyatt a babát és négykézláb támaszkodj fölé a megfelelő irányban. Hülyén néz ki, de hatásos lehet
2023. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket sikerült beindítani a folyamatokat. :) Sokkal jobban vagyok :)
2023. jún. 22. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt örömmel hallom :))

Boldog babázást kívànok! Szép időszak ez, de olyan gyorsan felnőnek :( élvezd ki minden percét :)

2023. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Igen minden percét imádom. :)
2023. jún. 22. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!