Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne apadjon...

Mit csináljak, hogy ne apadjon el a tejem? Mitől lehet, hogy egyik napról a másikra lecsökken a mennyiség?

Figyelt kérdés

Eddig annyi volt, hogy szopi után is még le tudtam fejni 40 ml-t minimum, most abból a ciciből, amiből nem evett már 4 órája éppen hogy 50 ml-t tudtam.

Iszom a laktoherbet, amikor csak tudom fejem a tejem, most hogy észrevettem a látványos csökkenést (3-4 napja). Vissza lehet még fordítani?

Lehetséges, hogy ez miatt van tovább éjjel a baba? Igaz olyankor, ha sikerül elaltatnom 6-7 órát is kibír(t) szopi nélkül.

Napközben viszont, ha nem alszik, gyakrabban cuppogtat.

Mit tudok ilyenkor csinálni?

Főleg hogy 4 napig még orvoshoz sem tudok menni, és ennyi időre nem lenne elegendő a lefagyasztott tej.


2008. dec. 31. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
fejjél éjjel is, s azzal több lesz s odaadod neki cumiból, én így tettem plussz more milk plus kapszula
2008. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, hogy mitől csökken le, de én is állandóan kínlódok ezzel. Azt vettem észre, hogy havonta 1x előjön ez a probléma. Nekem tegnap kezdődött megint, hogy úgy érzem kevesebb, és pont 1 hónappal ezelőtt volt az utolsó tejválságom. Szerintem a női ciklussal lehet összefüggésben, bár én még nem menstruálok. Szerencsére idáig mindig túljutottam rajta, de én kb. 8-10 alkalommal szoptatok naponta, beleértve az éjszakait is. Iszok tejszaporító teát, régebben próbáltam a homeos bogyókat, alkoholmentes sört, more milk-et, tejszaporító golyókat, de szerintem nem igazán működnek, legalábbis nálam. Bár a léleknek megnyugtató, és lehet, hogy ez az, ami segít a holtponton túljutni. Az biztos, hogy minél gyakrabban szoptatsz, annál több lesz a tejcsi, úgyhogy rakd olyan gyakran mellre a babádat, amilyen gyakran csak tudod.

Boldog új évet, és sok tejcsit kívánok!

2008. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fejlődési ugrásban van a babád és most többet igényel! Tehát nem a tejed csökkent, hanem ő eszik többet. Pár nap alatt újból beáll majd a mennyiség!
2008. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nem írtad meg, hogy a babád most hány hónapos, mert ez fontos lenne!Ha azt akarod elérni, hogy éjszaka ne szopizzon, nagy hiba, ez közrejátszhatott az apadásban. Tehát mindig a baba igénye az első, nem a mi kényelmünk a legfontosabb!!!! Nem tudom, mennyit szoktál pihenni naponta? Minden szoptatás előtt legalább 20 percet kell pihenni, naponta szieszta, tehát a pihenés csodára képes, annyi tej lesz bőven, nem elég valami tajszaporítót szedni! Sokan megfeledkeznek a pihenésről, mert ugye a lakás kitatarítására megy rá az energiájuk attól félvén mit szólnak majd a látogatók. Leszögezem, a babának legfontosabb az elegendő anyatej, mint a lakás csillogása!!!!!

Kellemes szoptatást!

BÚÉK!

2008. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2 hónapos a baba, és nem én akarom hogy ne szopizzon éjjel, hanem ő nem ébred fel szopizni. Az éjszaka abban a vonatkozásban szerepel, hogy fürdés után nem alszik el. 7-kor fürdetem és van amikor még éjfélkor is ébren van, kb. 2* 5-10 percnyi alvással, közben 1 vagy 2 szopival, és utána alszik 6-7 órát.

Ha ő nem jelez, éjjel már nem keltem fel enni. Szerintem ez nem jelenti azt, hogy a saját kényelmemre gondolok csak. Csak úgy érzem, hogy estére nem tud egyszerre sokat szopizni és ez játszhat közre abban, hogy későn alszik el.

2009. jan. 1. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!