Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek még, hogy több...

Mit tehetek még, hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hónapos a kisfiam, javarészt tápszeres. Az első kb. 2-3 hétben rengeteg tejem volt, nem győztem fejni, fagyasztani. Aztán beállt a kereslet-kínálat, majd jött a növekedési ugrás. Hiába tettem minden "nyikkanásra" cicire, valamiért nem igazodott a mennyiség az igényéhez. Orvos javaslatára elkezdtünk tápszerrel pótolni, amikor már nem jött az anyatej és nem volt hajlandó szopizni, viszont még éhes volt. Eleinte csak 1-2 étkezesnyi mennyiséget pótoltunk egész nap, viszont már teljesen megfordult az egész és csak 1-2 étkezést tudok maximum anyatejjel biztosítani neki. (Egészségügyi okok miatt kb másfél hétig nem tudtam szoptatni, de igyekeztem fejni minél többet, hogy ne apadjon el.)

Lehet hülye kérdés, de arra is kíváncsi vagyok, vitaminok befolyásolhatják a mennyiséget? Iszom a Herbária Laktoherb teát legalább napi 4-5 alkalommal. Emellett szedem az Elevit szoptatós vitaminját, magnéziumot és kalciumot. Teszem minden étkezésnél cicire(kivéve éjszaka, 1x szokott megébredni), mielőtt tápszert adok neki, addig hagyom, míg meg nem unja, amikor már nem jön belőle. Napközben fejek is, ha tudok.

Kb 4 napja iszom a tejszaporító teát, valamivel már több a tej és úgy vettem észre a tejleadó reflex is jobban megindul az elején. Viszont nem tudom, mennyi idő, míg ténylegesen hat?vagy ennyi lesz a maximum? Meddig érdemes inni ezt a teát? Van még valami, ami nektek bevált tejszaporítás céljából?



2023. aug. 11. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Urtica urens homeós bogyót kezdtem szedni, bár szkeptikus vagyok az ilyenekkel szemben, esélyt adtam neki. Nem tudom, ez segített-e, de én 6 hetes korában elkezdtem szó szerint nonstop mellre tenni, és sikerült elhagyni a tápszert 1 napon belül.

Egyszerűen elengedtem azt a félelmet, hogy nem elég. Elhittem azt, amit írnak: a tej szoptatáskor termelődik, nem pedig egy üdítősdoboz, ami kiürül.

Ráadásul nekem csak bimbóvédővel szopizott a cumizavar miatt, további 2 hét volt azt is elhagyni.

2023. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A kórházban, utolsó éjszaka nem volt hajlandó csak bimbóvédővel szopizni, szerencse, hogy elvittem. Féltem, hogy utána nem akar majd anélkül szopizni, de mivel máshogy nem evett, muszáj voltam használni. Itthon is egy darabig csak azzal evett, egyszer viszont elfelejtkeztem róla szoptatás előtt, gondoltam nem rohanok ki érte a konyhába, megpróbálom úgy cicire tenni. Eleinte kicsit kínlódott vele, de a kezemmel próbáltam úgy összenyomni a cicim hogy könnyebben be tudja venni a szájába és azóta is így, de ügyesen szopizik szerencsére.

Nem stresszelek rajta, hogy kevés a tejem, tudom hogy az is árt. Van tápszer, más is nőtt màr fel rajta gond nélkül. Csak szeretnék neki minél több anyatejet adni, szopizás formájában ráadásul, mert hiába mindenféle csoda cumisüveg, sok levegőt nyel és kínozzák a szelek. A kakival is vannak néha gondok, nem mindennap van széklete és az anyatej segíthetne ezen, ha többet tudnék neki adni belőle.

2023. aug. 11. 10:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyen egész nap mellen. Tényleg szó szerint, max alváskor nem. Be fog állni. 70-30 arányról állítottam vissza anyatejre így (70 volt a tápszer).
2023. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Nem is szedtél semmilyen tejserkentő dolgot? Fejni se fejtél?

2023. aug. 11. 10:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ittam Herbáriás teát, de az nem használt.

A fejést is abbahagytam. A baba rendesen leszívta, mellszívóval meg tele voltam csomókkal, le se jött annyi.

2023. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is be fog válni. A tea valamelyest segített úgy látom, de még mindig nem elég. Mennyi idő volt kb. mire úgy beállt, hogy elég legyen neki csak a szopizás? Vagy így, hogy egész nap cicin volt, nem is adtál neki tápszert? Mert akkor gondolom nem volt olyan, hogy 2-3 óránként evett bizonyos mennyiséget, hanem pl. lehet negyed óránként tudott szopizni 20ml-t és így egész nap elvolt "rajtad".
2023. aug. 11. 10:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtam neki. Talán az első este egy picit, azt sem kérte már, pár kortyot csak. Másnap már elhagytam. Ehhez csak bekuckóztunk az ágyba, és egész nap szopizás, meg nekem sok folyadék.

Ja, és abbahagytam, hogy méregessem őt.

Egész addig azt hittem, ha nem fejek, meg a többi felesleges kör, akkor éhenhal. De nem. És már az első anyatejes héten is gyarapodott szépen.

2023. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, sajnálom, kár volt ilyen hülye dokira hallgatni.

Szerintem ne egyszerre hagyd el a tàpszert, hanem fokozatosan etetèsnèl csökkentsd. Naponta 10%-al. Ès ne cumibòl add, hanem patikai etetőszondàt ragassz a mellbimbód mellè ragtapasszal, ès a vègèt tedd a cumisüvegbe. Hàzi szoptanìt, töredèk àron.

Hagyd rengeteget mellen. Ha az elejèn rengeteg tejed volt, akkor hamar vissza fog jönni!

2023. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Míg szopizott, én sem méregettem. Nem is vettem direkt babamérleget, nehogy késztetést érezzek. Ha nagyon kíváncsi vagyok a súlyára, felhívom a védőnőt beugorhatunk-e mérésre, mivel 2 utcányira van tőlünk. De eddig nem voltunk a kötelezőn kívűl, mivel látom meg érzem is, hogy szépen gyarapszik.

Akkor mátol le se veszem a cicimről, reménykedem, hogy pár napon belül nekünk is helyreáll. Köszönöm neked is és az első hozzászólónak is a segìtséget.

2023. aug. 11. 10:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
3.gyermekemet szoptatom, mást nem javasolhatok, minthogy szoptass, szoptass, szoptass és szoptass. Ezen kívül nincs csodaszer, sem vitamin, sem tea, sem tabletta. Vitamin neked jó, de több tej nem lesz tőle. Tea azért hasznos,mert legalább sokat iszol. Meg esetleg a karamalz italt szokták javasolni, de az is csak segítHET. A legjobb serkentő a baba. Éjszaka is szoptasd,még ha a tápszer kényelmesebb is.
2023. aug. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!