Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg van erős és gyenge...

Tényleg van erős és gyenge tej? Egyik helyen ezt olvasom a másik helyen meg azt, hogy minden tej egyformán jó. Most akkor mi az igazság? És ez mitől függ? Mit tehetek hogy erős tejem legyen ( ha van ilyen)?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy régi tévhit. Eleinte mindenkinek sárgább a teje, aztán mikor rendesen beindul, egyre vízszerűbb. Hónapról hónapra is változik a tej, mikor éppen mire van szüksége a babának. Aztán reggel és este sem egyforma a tej, este kevesebb van és laktatóbb. Valamint egy szoptatáson belül is változik. Először hígabb szomjoltó tej jön, majd a laktatóbb, zsíros tej.

Amúgy gyenge tej nincs, mindig olyan a tej amilyennek lennie kell. Gondolj csak bele, az Afrikában élő éhező nőknek is addig él jól a babája míg szopik, mert a nő szervezete a saját kárára tejet állít elő, ami jó a babának. Szóval semmitől nem függ a tej minősége.

2009. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az előttem lévőnek igaza van. sajnos én kivétel vagyok, 3 hónaposan olyan volt a tejem, mint egy jó erős aludttej. és nem csak az eleje. kevés volt, pótolni kellett táppal. azt mondták ettől az erős tejtől fájhat ennyire a babám hasa. aztán felment a lázam 41,6-ra, és szépen lassan az a kevés is elfogyott. le is fényképeztük a tejet, érdekességképp ha valakit érdekel.

de tényleg nincsolyan tej, ami nem jó. amikor szopni kezd a baba , először kicsit zsírosabb, majd egyre hígabb tej folyik. először jóllakatja, aztán szomját veszi. ezt a természet nagyon jól kitalálta. :)

2009. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a kivétel lehetek, nekem nagyon gyenge volt a tejem.A nap folyamán szépen,lassan elfolyt,annyira híg volt és táplálónak sem mondható, a babám nem tudott annyit szopni, hogy jól lakjon.
2009. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne így kétféle tejről beszélni. Nagyon sok mindentől függhet, hogy milyen a tejed: például mit és mennyit eszel. Minél bőségesebb és válogatott az étked, annál táplálóbb is a tejed. Én ezt vettem magam észre. Persze fontos még a sokat emlegetett folyadék mennyiség is és a minél több pihenés, nyugalom!
2009. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!