Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más íze van a tejemnek?

Más íze van a tejemnek?

Figyelt kérdés
Néhány napja megjött a menzeszem, úgy tudom ilyenkor másabb a tej íze. Javarészt tápszeres a babám, de igyekszek minél többet szoptatni, hogy termelődjön a tejem. Viszont mióta megjött, alig hajlandó cicizni. Kb 10-15 percig ügyesen szopizik, majd kiköpi, sír, amíg nem kap tápszert, vagy előre lefejt tejet. Ha lefejem, kb 60ml szokott lenni, azt megeszi, utána kap tápszert. Ez lehet cumizavar? Vagy abban az esetben egyáltalán nem szopizna? Próbáltam bimbóvédővel is, de úgysem kérte. Kicsit türelmetlen is egy idő után. Az lehet, hogy a "szomjoltó" tej után a zsírosabb nehezebben jön és nem győzi kivárni? Vagy lehet a zsírosabb tejnek más íze és azért nem kéri?

2023. aug. 15. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettő. Az íze is szokatlan, ès cumizavar is.

Cumizavar azèrt valószìnűbb, mert lefejve megeszi.

2023. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez cumizavar sajnos.
2023. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ez még visszafordítható? Vagy már ne is reménykedjen, hogy szoptathatom?:(
2023. aug. 15. 13:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban az lenne,add neki máshogy a tápszert. Svéd etetőpohárból pl.
2023. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha elmúlik a menzeszem és utána se lesz változás, akkor kipróbáljuk, köszönöm a tippet. Most még nagyon bízom benne, hogy csak amiatt problémás a dolog.
2023. aug. 15. 13:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
En 1 hónaposan vontam meg tőle teljesen az összes cumit. Se játszó cumi se cumisüveg. Vettem párszáz forintért tápszondát és abból etettem. Kb 2 napig kellett és teljesen áthangolódott a cicire azóta szépen cicizik. Most 5 hónapos.
2023. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En nem tudtam visszahozni, 3 honaposan teljesen tapszeres lett. De el kell venni tole a cumisuveget es a jatszocumit is, potlasra sved itato vagy tapszonda.
2023. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Minel tovabb hasznalsz cumisuveget/cumit, annal

rosszabb lesz a helyzet. Sajnos ez egy nagyon nehez dontes, mert nyilvan rohadt lassu es maceras potolni poharbol/fecskendobol/szondabol, mint cumisuvegbol.


De ha szeretnel meg fizikailag szoptatni, akkor el kell hagyni.


Sajnos nekem nem ment, en feladtam es inkabb a cumisuveget valasztottam, ejszaka kozepen egyszeruen nem volt erom szarakodni a poharral, stb. Igy meg egy darabig fejtem neki, szoval tapszer mellett kapott meg anyatejet is, de a fejes miatt meg total elapadt a tejem 4 hos korara, ez nem volt eleg inger a mellemnek.

2023. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már délután az egyik etetésnel több, mint fél órát szopizott és kevesebb, mint fele annyi tápszert evett utána, mint amennyit szokott. Változó a cumizavarnál, hogy meddig hajlandó cicizni? Vagy lehet annak a jele, hogy csak a menzesz miatt nem kérte?
2023. aug. 15. 18:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre a ketto, bar ha a lefejt tejet megitta, akkor biztosan nem az ize a problema, kulonben elutasitotta volna.


Felalomban vagy kevesbe ehesen pl jobban szopiznak. Szoval valtozo, igen, hogy mennyire van turelmuk hozza.

2023. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!