Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csomók vannak a mellemben,...

Csomók vannak a mellemben, mit tehetek, hogy eltűnjenek? Védőnő szerinte be fog gyulladni!

Figyelt kérdés
Császárral szültem lassan 3 hete,de a fejéstől rosszul leszek,sajnos a babonak kell tápszer,de kevés így is a tejem,de a védőnő meg azt mondta,hogy van itt tej!
2009. jan. 1. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,enem csaszarral szultem,de nekem is csomok voltak a mellemben,minnel tobbet szoptass,valoszinu hogy el vannak dugulva a tejcsatornaid,esetleg meleg vizes ruhaval borogasd,aztan tedd mellre a babat,javulast,sok sikert,BUEK.
2009. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne,hogy van ott tej! Szépen finom maszírozgasd és fejd ki! Miért leszel rosszul a fejéstől?
2009. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem előbb nyugodj meg, és amikor a baba alszik, ne kezd el azon gondolkodni, hogy milyen házimunka vár még rád, hanem ülj le egy kényelmes fotelba. Ha ez megvan,akkor szépen, nyugodtan körkörös apró egyujjas mozdulatokkal masszírozd át a cicidet, közben akár a szemed is behunyhatod, legalább pihensz. A csomók fel fognak lazulni, bízz magadban, és próbálj pozitív dolgokra gondolni, mert nem mindegy hogy az ember idegesen nyomodja a mellét, vagy segíteni akar magán, és a babáján is egyúttal.

Én a te helyedben nem fejném le rögtön a masszírka után a tejet, hanem amikor feébred a kicsi és enni kér, akkor jöhet a cici. Ha érzel csomót valahol, szopi közben finoman masszírozhatod még a sugarasan a bimbó irányába. A védőnőd nem bizti hogy tudja hogy kell, mert az enyém se tudta. Könnyű mondani hogy van itt tej...nekem a kórházban azt mondta a csecsemős hogy hááát, ezzel a bimbóval sose fog szoptatni :-S Elárulom, lassan 13 hónapja szoptatok. Voltak csomók, bimbóvédő satöbbi.

Tehát kitartás, nyugalom, meg fog oldódni a problémád, csak ne add fel a masszírozást, tudom hogy idegőrlő, de előbb-utóbb be fog állni a kereslet-kínálat, lehet hogy a tápszerből is kevesebb kell majd. Ha megtanulod hogy tudod "megdolgozni" a melled, ki tudja szopizni a baba!!!

Buék

2009. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A védőnődnek igaza van!


Meleg vizes borogatás és masszírozás szoptatás elött, aztán szopi után fejés. A babák onnan tudják a leghatékonyabban leszívni a tejet, ahol az álluk van, tehát válassz olyan helyzetet, amiben a babád álla a csomó felé esik. (pl ha a jobb melled jobb oldalán van a csomó, akkor oda hónaljtartásba kell tenni )


Mi az hogy a fejéstől rosszul vagy? Mit érzel ? :O

2009. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Hát hányinger,bélgörcs,hát-derék fájdalom jelentkezik!

2009. jan. 1. 21:03
 6/7 A kérdező kommentje:
ja ma fejtem,de nem sok jött le!
2009. jan. 1. 21:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem hallottam, de beszélnék a helyedben egy szoptatási tanácsadóval, hátha tud valami okosságot mondani. Sok sikert!
2009. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!