Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltatok, hogy eltűnjen...

Mit csináltatok, hogy eltűnjenek a csomók a melletekből?

Figyelt kérdés
Én már mindent kipróbáltam, semmi nem használ, hiába fejem ki ahogy csak tudom, a csomók mindig visszatérnek, már 40 fokos lázam is volt emiatt. Szörnyen szenvedek, már arra is gondoltam, hogy inkább elfagyasztom. Tudom, most sokan megbotránkoznak, de tényleg nagyon-nagyon fáj. Segítsetek, légyszi!
2009. máj. 6. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Remélem, azért dokinál voltál a 40 fokos lázaddal! Nekem rengeteg tejem volt/van (már 10 hós a babám), nekem is sokszor becsomósodott. Ezt csináltam minden szopinál: Meleg vizes borogatás, finom, de határozott masszírozás, fejés (nekem elektromos van), szoptatás, hideg vizes borogatás. Volt,hogy két szopi között is borogattam és masszíroztam. Ne tégy rá jeget, v. ilyesmit! A hideg vizes borogatás ebben az esetben az állott vizeset jelenti!!! Ha lázas vagy, akkor mindenképpen el kell menni dokihoz!!!!!
2009. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, voltam orvosnál, injekciót kaptam. Meg azt a tanácsot, hogy fejjem, nyomjam szét a csomókat teljes erőből, mert tele vagyok tejjel. Ettől a csillagokat is megláttam, de a csomók mégsem oldódtak még ki teljesen, és minden újabb szopizás idejére csak jobban begyulladnak. Nagyon szeretném a kislányomat még sokáig szoptatni, mivel még csak 3 hetes. De annyira el vagyok keseredve. Megpróbálom ezt a meleg borogatást, amit írtál. És köszönöm.
2009. máj. 6. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
lehetsz kifogsz nevetni amiatt amit irok..nekem ugyan ez volt a problemam egy napig mozdulni sem tudtam..vagy egy konyven a BABA valaszol cimmel es abban azt javasolta h tegyek ra turot..hat kiprobaltam es sikerult...tedd ra es hagyd megszaradni ezt napi 2-3 alkalommal..meg a mekeg viz alatt meszirozd 1-2nap es jobban leszel ..nekem bevallt..jobbulast!!!
2009. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló problémával küzdök és sajnos már tejem sincs túl sok emiatt. Én fejek, és próbálok a gyulladt mellből is szoptatni, de nem mindig fogadja el. Este amikor tusolok, akkor tusfürdős kézzel szoktam masszírozni, így kevésbé fáj. És főztem kamilla teát, és a filtert rátettem a csomós piros területre éjszakára, talán most már javul, és nem lázasodok be. De csak akkor tedd rá a filtert ha már kihűlt! Meleggel ne borogasd, mert csak még jobban begyullad! Ja vigyázz nehogy feláztasd a mellbimbódat, és ne az egész melled borogasd csak a csomót, nehogy elapadjon a tejed!

Amúgy ne legyen lelkifurdalásod, nekem is eszembe jutott már, hogy ez az egész szoptatás csak egy nagy fájdalom! A csomókon kívül ott van még berepedt, sebes, fájó mellbimbó is:(

Csak azért tartom még magam, mert tudom, hogy ez a legjobb a picinek!

Jó egészséget!

2009. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!