Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire lehet megoldani az...

Mennyire lehet megoldani az anyatejes táplálást cumisüvegből?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan viszolygok a szoptatástól, pedig próbáltam megbarátkozni a gondolattal, de hiába mondták, a terhesség előrehaladásával sem lett jobb...

Tudom, hogy a kórházban úgyis erőltetni fogják, szóval ott muszáj lesz elkezdeni, valahogy kibírom azt a 2-3 napot, de ha nem sikerül megbarátkoznom vele (ez a valószínűbb) akkor szerintetek megoldható, hogy fejem és úgy adom neki oda? Tudom, tudom, egy idióta vagyok, sz***ranya vagyok, anyukám véleménye is az, illetve hogy a szoptatás a legegyszerűbb, mekkora macera az üveg, sterilizálás, melegítés, de nem érdekel. Egyszerűen elkap a sírás, ha arra gondolok, hogy valaki cuppog a mellemen, egyébként is utálom, ha a párom fogdossa, azt is.

Tudom, hogy az elején még nagyon keveset is esznek, talán a tej is kevesebb, de azután ez megoldható? Van aki így csinálta?



#szoptatás #tápszer #cumisüveg #Anyatejes táplálás
2023. aug. 18. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Én így kezdtem. Nagyon munkás, de nem lehetetlen. Jó mellszívó kell hozzá, kézzel csak nagyon ritkán sikerül tartósan fenntartani. Az első 3 hónapban nappal kétóránként kell fejni, és minimum egyszer éjszaka (akkor is ha a baba nem kel). Összesen napi 8-12 alkalommal... Mellszívótól és a te testedtől függően egy egy szeánsz 15-50 perces. Az elején míg nem áll be, minimum egy szaporító fejés is kell, ami minimum egy óra.


Ami fontos, hogy meg kell tanulnod kiváltani a tejleadó reflexet, ez nagyon nehéz sajnos, én rengeteget szenvedtem vele. Erre a legjobb megoldás ha a baba cuppog a másikon, de nálad ez ugye nem jatszik. Ha szerencséd van, annyira könnyen kiváltható géppel is, hogy az első hónap végére literekig szaporítod fel. Egyébként sajnos nagyon szenvedős.


Melegen ajánlom hogy keress külföldi önsegítő csoportokat, ahol van ezzel tapasztalat, mert a sikerhez tudás is kell. Pl én már bőven a gyerek születése után jöttem rá, hogy rossz haranggal szívok, és amiatt nem szaporodik a tejem. Már a negyedik szettet vettem, mire jó lett.


Én végül nem csináltam sokáig. Napi 600ml tejig jutottam az első hetekben (már a kórházban 45ml kolosztrumot le tudtam szedni) és ezt csak fejéssel, de egy dackorszakos nagy és egy újszülött mellett egyszerűen felemésztett a napi sokóra fejés, és még mindenféle trükk mellett sem tudtam elviselni ezt az állapotot. Ráadásul hiába volt látszólag elég tejem, a kicsi rengeteget "pazarolt". Inkább tápszert kap és szoptatok nagy ritkán, de már szeretném abbahagyni.

2023. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Én a legelején fejtem, amíg bele nem jött a babám a szopizásba, utána csak "vészhelyzetben", ha el kellett mennem pl orvoshoz és másra hagytam.

Lehetséges, de nagyon macera. Szerintem az elején próbáld ki, aztán átváltasz tápszerre, ha nem megy.

Egyébként én sem tudtam elképzelni, hogy szoptatok, meg a kórházi személyzet is csak rontott a helyzeten, de végül otthon, nyugalomban egészen más volt, megbarátkoztam vele. Úgyhogy várd ki a végét, de ne félj semmitől, ha nem megy, akkor adsz tápszert.

2023. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Van egy barátnőm, 3 gyereket nevelt fel így. Mindháromszor csak fejt, nem szoptatott egyiknél sem. És kézi fejővel fejte, nem is elektromossal. Mindhárom gyerek 6 hónapos koráig kapott anyatejet, mellette Mindhárom gyereknél adott is el anyatejet, annyi volt neki.

Szóval egyáltalán nem lehetetlen. :)

2023. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha cuppog a gyerek, az már régen rossz. Az a nem hatékony szopizás jele. Ha jól csinálja nincs hangja és érzésben soha semennyire nem hasonlít a szexhez.

Nekem nagyon érzékeny (volt) a mellem, és szexuálisan semennyire nem hat meg, ha foglalkoznak vele (konkrétan utálom).

De a szoptatás teljesen más.

Egyébként elméletben lehetséges, gyakorlatban is sokan csinálják, de nagyobb szenvedés minden tekintetben.

Egyrészt a mellszívó sokkal szarabb érzés egy jó technikával szívó gyereknél. Másrészt időrabló. Első gyerek mellett csináltam. Üvöltő gyerek mellett órákig fejni, üveget mosni, mellette tápszert keverni, mert fejve nem "hoztam a mennyiséget"... Nekem sehogy se sikerült kézzel/géppel kiváltani a tejleadót.

2023. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó mellszívó kell és macerás, és van, aki nem tud fejni. Mikrós sterilizáló dobozt is javaslom. De még simán történhet csoda is, lehet, hogy nem is fog zavarni a szoptatás. Inkább kölcsönözni próbálj mellszívót, hátha nem válik be az első típus. Talán szoptatási tanácsadó ebben is tud segíteni? Nekünk segített a fejésben a koraszülött osztályon.


Ne legyen bűntudatod, nem ezen múlik, hogy jó anya leszel-e. Szerintem az, ha fejed neki a tejet, méginkább mutatja, mennyire fontos neked a babád. Ez az alapja annak, hogy jó anya légy.

2023. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annyira kedvesek vagytok, és olyan jó dolgokat írtok, nagyon szépen köszönöm 😊
2023. aug. 18. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg még azzal tudlak bátorítani, hogy mikor újszülött korában szoptattam a babám, akkor én abból nem éreztem semmit szinte. Mármint abból, hogy hozzáér a mellemhez. A tejleadó reflexet éreztem, de a mellemet egyáltalán nem ingerelte úgy, mintha fogdosnák. Később, nagyobb korában, bőven 6 hó fölött már szeretett (volna) játszani vele, tapogatni, csipkedni, de azt általában nem hagytam, meg addigra akár el is választhatod.


Kicsi korában bimbóvédőt kellett használnunk (más okból, szoptatási tanácsadó javasolta), úgy végképp nem éreztem semmit. Azt is megpróbálhatod. A Lansinoh márkájú elég nagy területet fed.


Bár jó a babának, ha minél nagyobb testfelületen érhet a bőrödhöz és a kezével is megfoghatja a melled, ha te ezt nem akarod, vehetsz fel szoptatós pólót, amiből csak egy pici részen lóg ki a melled. Én akkor szoktam használni, ha nem otthon vagyunk. Ilyen: [link] Nem olcsó, de nekem nagyon praktikus. Általában egy számmal kisebbet érdemes rendelni a bonprixről, mint a szokásos méreted.

2023. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!