Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csomós mell szoptatás nélkül?

Csomós mell szoptatás nélkül?

Figyelt kérdés
Egy éves a fiam, nagyjából 1-1,5 hónapig szoptattam. Előtte a tesóját 8 hónapig. Eddig nem nézegettem a melleim, de most észrevettem, hogy mindkét mellem iszonyat csomós. Nem tudom, hogy ilyen volt-e korábban is. Másnak milyen a melle szoptatás abbahagyása után?
2023. aug. 28. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónaposan választotta el magát, nekem nem volt csomós se előtte (szerencsére nem gyulladtbe) se utána, se azóta.

Te már legalább 10 hónapja nem szoptatsz, én megnézetném orvossal, hogy miért olyan.

2023. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez már nem a szoptatás miatt van szerintem. Orvos mihamarabb, nem akarlak megijeszteni, de mellrák is lehet :(
2023. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még sosem voltál mellultrahangon vagy mammográfián, akkor itt az ideje elmenned.

Amúgy meg havonta nézegesd a melledet.

2023. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mostanában nem voltál mammográfián (1 éven belül) akkor menj el, és valószínűleg UH-ot is csinálnak. Ha voltál, akkor UH-ra kérj beutalót. (Vagy magánba menj.)

Lehet sok minden. Pl. ciszta, vagy zsírcsomók.

Nekem is van 3 db csomó az egyik mellemben, bár kicsi, nem tapintható, de látszottak a felvételeken, most fél évente kell járnom ellenőrzésre. Mintát is vettek, hogy nem rosszindulatú-e. Most meg figyelik, hogy nem növekednek-e.

2023. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fél éve voltam ultahangon, de akkor nem tapogattam a mellem, csak úgy elmentem, hogy nézzék meg. Csak annyit jegyzett meg, hogy látja, hogy nem rég szültem.
2023. aug. 28. 12:35
 6/7 A kérdező kommentje:
*ultrahangon
2023. aug. 28. 12:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél éve voltál UH-n, akkor menj el újra. Mammográfia, ultrahang. Tényleg sokminden lehet, de mindenképp orvos határozza meg.
2023. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!