Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefejt anyatej cumisüvegből?

Lefejt anyatej cumisüvegből?

Figyelt kérdés

Akik fejik a babának az anyatejet érdekelne, hogy ez huzamosabb ideig is működik?

Illetve így hogy alakul egy nap a kicsivel otthon?

Mikor és ennyiszer kell ilyenkor fejni?


2023. szept. 16. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem későn indult be a tej, így az elején tápszeres pótlást kapott a babám. Aztán annyira megszokta a cumisüveget, hogy nem volt hajlandó szopizni. Fejtem a tejet, de pár hét után elapadt. Ha nem a baba szívja, az nem olyan sajnos.
2023. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem működött, 1 évesen én álltam át tápszerre, mert nagyon fárasztó volt éjjel is fejni. Én 3 óránként fejtem 7-7-5-5-3-3 percet. De én csak azért csináltam, mert abszolút nem tudott szopizni a lányom, olyan fárasztó és megterhelő volt, hogy ha a második baba nem fog tudni szopizni, én rögtön tápszerezni fogok. Nem kényelmesebb, mint szoptatni, ha tudsz, én sokkal jobban ajánlom azt.
2023. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem mukodott, napi 8 fejes mellett is elapadt a tejem, 1 honapon belul.

Egyebkent 2-3 orankent kell fejni, az elejen biztos, kesobb esetleg lehet ritkabban, ha van boven eleg tejed, es ebbol egy jo, ha hajnalban van, 4-5 korul.


Azert alltunk at, mert a kisfiam nem volt hajlando szopizni, csak aludt a mellemen (soha nem kapott addig cumisuveget, cumit se, szoval nem ezert).

Eloszor sokaig stagnalt a sulya, majd fogyott is, igy az orvos javaslatara inkabb megprobaltam ezt.


Sajnos nekem nem sikerult, a rengeteg idorol, amit fejessel toltottem, nem is beszelve. Soha olyan faradt nem voltam, 1 percem nem volt pihenni.


Szoval ha amugy megy a szoptatas, akkor a helyedben en nem allnek at erre. Macera.

2023. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Külföldi oldalakat javaslok, ahol van ezzel tapasztalat. Itthon sajnos nem értenek hozzá még a szoptatási tanácsadók sem.


Minimum napi nyolcszor kell fejni, ha nem elég a tej, akkor kétóránként, akár 12-szer. Minimum egy éjszakai fejés, és minimum egy szaporító fejés naponta, ami egy óráig tart.


Elsősorban géppel, méghozzá nagy teljesítményű géppel érdemes fejni, a tölcsért és a szívó erőt ki kell tapasztalni. Kézzel nagyon kevesen tudnak fenntartani tejtermelést ha a gyerek egyáltalán nem szopik, hiszen nem azt az inger adja le a kezed mint egy gép és pláne nem azt ami a baba (értelemszerűen utóbbi messze a leghatékonyabb). Ha így szeretnél kezdeni, akkor nagyon fontos, hogy már a szülés után azonnal elkezd a fejést.


Nálam így sikerült két hónapig és szépen fel tudtam szaporítani napi 40ml-ről 700ml-ig gyakorlatilag szoptatás nélkül. Aztán majdnem teljesen elapadt, és tejfeherje érzékenység miatt a napi nulláról újra felhoztam két hét alatt 600mlre, szóval nem igaz hogy fenntarthatatlan. De iszonyatos ára van, az egész nap egy egybefüggő fejés (bár a szoptatás eleje is így néz ki, pláne ha a gyerek nem szopizik hatékonyan).


És számolni kell azzal, hogy a baba rengeteget pazarol, a tej megromolhat, gyakorlatilag a fejőgép rabszolgája vagy.

2023. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Végül maradunk a szopi mellett.

Két napig próbáltam csak fejni és cuki adni neki de a cumisüveget se nagyon fogadja el. Nagyon cicis babóca 😊

2023. szept. 26. 17:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!