Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha cicifüggő a...

Mit tegyek, ha cicifüggő a lányom, de már fájdalmas a szoptatás?

Figyelt kérdés
14 hónapja szoptatok.Nappal 5x hajnalban 3x,mert 2-5-ig többször felébred.
2010. okt. 19. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

éjjel már ne szoptass egy egyévest..


menj be hozzá simogasd meg és annyi. egy két éjszaka és megszokja hogy nincs cici.

aztán elhagyhatod az esti cicit is és befejezheti a szopizást.


már nem a tápanyag miatt kell neki hanem érzelmileg...

2010. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

és persze a nappali 5 cicit is gondolom nem igen mentek sehová ha naponta ötször a cicin lóg...


vigasztald meg programokkal mesélj neki hogy mennyivel jobb hogy már nincs cici...

2010. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
14 hosan a gyerekek nagy resze meg cicifuggo.De miert faj a szoptatas?
2010. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
szerintem már néha megharapja a babája.
2010. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megharapja,akkor vedd el tőle és magyarázd el neki,hogy fáj, és nem szabad. Éjjel már tényleg nem kellene ennie, nem azért ébred,mert éhes,hanem mert megszokta. Gondolj bele, te is tudnál hajnal kettőkor enni, ha ehhez szoktál volna hozzá.
2010. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megharapnia ahhoz, hogy fájjon a szoptatás! Az én babám 2 éves múlt és még cicizik. Szintén cicifüggő! :) Nekem is fáj már néha a szoptatás, de nem a harapástól, azon már túl vagyunk. Szerintem már nincs annyi tejem és ahogy nyúzza a cicim, az a fájdalmas. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy kicsim, már fáj anyának. Akkor ad rá puszit, megsimogatja, kér vizet, teát, vagy csak fordul és alszik. Rosszabb esetben elkezd énekelni, beszélni, bármit, csak nem alszik. :S Ő már csak este és éjszaka szopik, a délit elhagytuk 3-4 hete, de még mindig kéri hétvégente (hétköznap már bölcsiben van). Az éjszakairól már én is leszoktatnám, de nehéz. Van amikor elég, ha vizet iszik és alszik tovább, de többnyire elkezd sírni a cici után. Mivel apa hajnalban kell, nem igazán tudom megtenni, hogy éjjel sírni hagyjam, én is fáradt vagyok már. A nappali déliről is elég nehéz volt leszokatni, sajna nagyon sok sírással járt, pedig már csak elalváshoz kellett neki. Kisebb korban könnyebb.


A napközbenikről simán ment 1 éves kora után, akkor kapott tejet, kakaót és ezt meg is szokta szépen lassan. Szerintem próbáld meg te is, hogy eltereled valamivel a figyelmét pl. mesével és adsz neki más folyadékot. Mondd neki, hogy fáj anyának. Egy idő után megérti, bár biztos sírás lesz, de neked még könnyebb, mint nekem, én sokat vártam! Minél hamarabb kezded, annál könnyebb! És légy nagyon-nagyon türelmes hozzá!

2010. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ő nem mindig eszik,csak cumi helyett használja,az a baj meg cicin alszik el,így értettem,hogy sokszor szopizik,szóval inkább cumizik.Mivel akkor is a szájában van,mikor már kiürült,az egy idő után fájdalmas.Velem alszik ,úgyhogy gondolom,erről is le kéne szoktatnom.
2010. okt. 20. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor érhető miért ébred éjjel. Ne altasd el a cicin. Először erről szoktasd le, aztán majd ha átaludja az éjszakát akkor külön ágyba is szoktathatod, ha akarod.
2010. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi,hát megpróbálom máshogy altatni,ha elfogadja.
2010. okt. 20. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!