Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám 4,5 hónapos, csak...

Babám 4,5 hónapos, csak anyatejes. Kellene már pótolni 6,5 kg fölött?

Figyelt kérdés

Kisfiam sokat van cicin, védőnő szerint a fogzás miatt. Átaludja az éjszakát, most 6,4 kg körül van és 4,5 hónapos.

Lányom 6 hónaposan volt 6,2 kg és már akkor elkezdtük a hozzátáplálást. Az akkori védőnő azt tanácsolta,hogy 6 hós koráig kizárólagos anyatejes legyen, ami nem volt nehéz, nem evett olyan sokat. Fiam az ellentéte, de már le is hagyta, pedig közel egysúllyal születtek.

Elkezdjem kisfiamnál a hozzátáplálást vagy honnan tudom, hogy nem elég neki a tej és pótolni kell? Lányom 5 éves már régen szopizott és nem is voltak ilyen “gondok.”



2023. okt. 27. 00:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell
2023. okt. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. okt. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

Teljesen jó a súlya, nem kell neki más.


De ártani se árt, és a Te életed sokkal könnyebbé válna.

2023. okt. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod ha szépen gyarapodik akkor nem elég a tej? Komolyan nem értem a gondolat menetet.
2023. okt. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez hogy függ össze a nagyobb súllyal?

És miért nem a védőnőt kérdezed amúgy?


Én biztos nem adnék neki mást egyébként. Az ajánlás továbbra is az, hogy 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapjon, márpedig ha ilyen jól gyarapszik a baba, akkor gondolom nem merül fel a lehetőség, hogy nincs elég tejed, tehát semmi nem indokolja. Inkább az átlagnál kisebb súly esetén merülne ez fel bennem, de az sem feltétlenül jelentené azt, hogy nem elég a tej, lehet szimplán genetika is, vagy hogy többet kellene mellre tenni stb.

2023. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Miért függene össze a súlya a pótlassal?


Nyugodtan szoptasd 6 hónapig pótlás nélkül, ha gyarapszik rendesen

2023. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Miért merült fel egyáltalán benned, hogy el kéne kezdeni a hozzátàplálást? Mert nagyobb a súlya mint a lányodnak volt? 🤦‍♀️
2023. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért gondolkodtam el rajta, mert szüleim szerint már nagy a gyerek ilyen súllyal és adjak neki mást. Nem hiszik, hogy elég lehet neki a tejem.

Védőnő azt mondta, hogy 4 hónapos kortól el lehet kezdeni, de én ahogy a neten utánanéztem, mindenhol azt írják, hogy ne adjak neki mást, ha gyarapszik.6 hós koráig ajánlják a kizárólagos szoptatást, mivel ha korábban elkezdek szilárd ételt adni neki, kevesebb lesz a tejem.

Azt nem szeretném.

Ezért itt is feltettem a kérdést.

2023. okt. 27. 08:28
 9/18 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat is szeretnék olvasni. Ennyi
2023. okt. 27. 08:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Extrém esetben születnek babák 5 kg feletti súllyal is. Szüleid szerint akkor őket születésüktől fogva krumplival meg almával kellene kínálgatni?

Ne hallgass rájuk, a babád szép gyarapodása pont azt mutatja, hogy elég neki a tejed :)

Én a 4 hónapos korban kezdett hozzátáplálást egyébként csak tápszeres babák esetében hallottam.

2023. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!