Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tömködi az öklét és tátog, de...

Tömködi az öklét és tátog, de nem akar szopizni?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám, most kezdte ezt csinálni az éjjel. Nyitogatja a száját, tömködi az öklét a szájába és nyalogatja, de ha próbálom megszoptatni, elfordítja a fejét. Közben nyűglődik, sírdogál. Ha visszaforítom a fejét és kicsit erőltetem a szopizást (nyilván nem erőszakosan, csak finoman), akkor sem nagyon kéri, ha mégis szívni kezdi, akkor is csak éppenhogy, nem tűnik éhesnek. Második baba, de az első cumizavaros lett 6 hetesen, úgyhogy addig szoptattam, utána fejtem. Valaki nem tudja, hogy miért csinálhatja ezt? Nem tudom, hogy segítsek neki. Nem nyugszik meg ringatva, kézben sem. A fogzás talán még korai és nincs több ötletem. Ilyen pici babával még nincs túl sok minden, amivel próbálkozni tudok. Eddig nem volt hasfájós sem, egy eszik, iszik, alszik álombaba.
2023. okt. 30. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Az első mitől lett cumizavaros? Üvegből is kapott enni?

A mostani kicsi kap cumisüvegből? Ha igen, azt el kéne hagyni.

2023. okt. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld büfiztetni. Az öklök tömködése segíti az emésztést is.
2023. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az elsőnél amikor vendégek jöttek, akkor előtte fejtem és cumisüvegből adtam oda, mert nem akartam mások előtt szoptatni. A másodiknál nagyon el akartam ezt kerülni, úgyhogy soha semmi cumit, cumisüveget nem kapott.

Próbáltam büfiztetni, pocak tornát, de nem jön semmi. De próbálkozom tovább, hátha jön valami. Esetleg adjak neki Espumisant?

2023. okt. 30. 08:52
 4/19 anonim ***** válasza:

Menstruációd megjött?

A foga is lehet a ludas. Fogcsírák mocorognak.

Plusz 6 hetes kor körül van növekedési ugrás.

2023. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Lehet nem tud kakilni és tele van a pocija, nem fér most be több.


Ha nem tudod megszoptatni, akkor közben fejj, hogy ne apadjon el a tejed. De ha éhes lesz valószínűleg fog enni.

2023. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem jött meg, az elsővel 5 hónap után jött meg miközben fejtem. De lehet, hogy meg fog. Ilyen korán is mozoghat a fogcsíra? A lányomnak is 3 hónaposan már kijött 2 foga, most 16 hónaposan már 20 van, úgyhogy lehet, hogy az öccse is korán fogzik.

2 óránként minimum kakil, és nem látom, hogy utána bármi változna. Eszik másfél két óránként, úgyhogy a tejjel nem lesz gond, de miután befejezi a szopizást, úgy csinál, mint aki éhes. Pedig van még szopizás után is egy csomó tejem.

Végül mellkason, függőleges pozícióban sikerült elaltatni, most kelt fel és megint nagyon keservesen sír. Szopizáskor valahogy harapja is a mellbimbóm, vagy legalábbis sokkal jobban fáj, pedig jó mélyen kapja be és kifelé biggyed a szája.

2023. okt. 30. 11:29
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Eszik másfél két óránként, úgyhogy a tejjel nem lesz gond, de miután befejezi a szopizást, úgy csinál, mint aki éhes. Pedig van még szopizás után is egy csomó tejem."


Lehet, hogy komfortszopizni szeretne csak, nem éhes, és zavarja a sok tej.

Esetleg próbáld meg nyugágytartásban (a gravitáció ellenében kevésbé jön a tej). Vagy oldalfekvésben, akkor ki tudja folyatni oldalra a szájából a felesleget.

2023. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen a fogcsírák attól függetlenül hogy mikor jön ki a fog már ilyen korán mozognak.

A hetes is jót ír, lehet hogy csak komfort szopizni akar, de a fejed meg jön. Emlékszem a kislányom is csinálta láttam amikor kiesett a cici hogy a tej a szájában maradt. Még le is fotóztam.:)

2023. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 7-es és a 8-ashoz. Én kislányom is sokat akart komfizni és zavarta a tej.
2023. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam fekve is, de nem segített. Az a baj, hogy a szájába venni sem nagyon akarja, ha csak meglátja a mellem, fordul el, nem utána köpi ki. Ha a karomon tartottam hason és úgy sétáltam vele, akkor egyértelműen jobban volt, úgyhogy a pocakjára gyanakodva adtam neki Espumisant, és utána egy 2 óráig egyértelműen jobb volt, aztán megint rosszabbodott. Megint adtam, megint jobb lett, összesen 3x. Létezik, hogy 6 hetesen lett hasfájós? Háton fekve a végére már élesen sírt, nem csak nyűgös volt, hanem egyértelműen valami nagyon rossz volt úgy neki.
2023. okt. 30. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!