Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnyen el tudtad fogadni...

Könnyen el tudtad fogadni hogy nem akar szopizni a babád? Fejted utána a tejet vagy kapott helyette tápszert?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam eddig szépen szopizott hízott is meg minden és kb. olyan két három hete nem hízik (3 hét alatt hízott kb. 150gr-ot) tegnap óta meg még a tejem is elkezdett drasztikusan csokkeni és nem akar szopizni összeszorítja a kis ínyével a bimbóm és hát elkezdtem neki üvegből adni a lefejt tejet. Elég nehezen sikerül fejni de a napi adagja megvan. Próbálom mellre tenni de nagyon fáj ahogy összeszorítja és így marad az üveg. :-( Mikor elmentek valahova akkor hogy oldjátok meg a fejést? Még arra gondolta hogy feltornázom a tejet fejéssel aztán megpróbáljuk újra a szopizást? Jajj nem tudom hogy kéne vagy egyszerűbb lenne a tápszer?
2015. febr. 2. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem akkor szorította így össze amikor nem volt benne elég, illetve nem jött csak lassan, csak mert mindig akkor csinálta amikor a végét járta, vagy nem volt benne és éhes volt, de félig jól lakva, szóval annyira nem is követelte tovább


a fejéssel több tejed nem lesz, csak gyakrabb szoptatással lenne


ahogy én elkezdtem pótolni, meg fejni, szépen el is apadt :(

2015. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy szoptassam gyakrabban ha ő nem akarja szopizni csak rángatja meg szorítja? A fejéssel meg szerintem igenis fel lehet tornázni a tejmennyiséget, csakhát az eléggé időigényes.
2015. febr. 2. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

a fejés sajnos az csak szinten tartáshoz elég (ill arra sem a legjobb )


igen én is ezzel a 0-20-as csapdával álltam szemben, hogy mindenhol így szoptassak gyakrabban, meg úgy, csakhogy "tejmentes" ciciből nemigen fog szopizni egy baba...ez csak az első időkre állja meg a helyét, amikor képesek akár 3 napig is a semmit szívni újszülötten


valamennyit segített a laktoherb tea, több tejem lett, jött vissza, csak akkor meg a babával nem voltunk egy hullámon (akkor telítődött a mellem, amikor ő már javában jól lakott cumisüvegből.)


de hátha ír valaki akinek pozitív a vége

2015. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálgasd a szoptatást, hátha leszokik erről a szorításról, és újra normálisan fog szopizni. Addig is fejd, hogy legalább ne apadjon el, és anyatejet tudj neki adni. De csatlakozom az előző véleményekhez, fejéssel nem igazán fogod feltornázni a mennyiséget, a szintentartáshoz megteszi.
2015. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

de igen,lehet fejéssel szaporítani,csak gépi duplafejes kell hozzá,és sok sok munka éjszaka is. 30litert tettem így el. medela calmával etesd,nekem úgy szokott vissza a szopira.

[link]

2015. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadtam, hogy nem tudom szoptatni, kezdettől nem volt elég a tejem, így hamar tápszert kapott. Nem érezném ettől rosszabbank magam.

Úgyis le leszek pontozva, de ha ennyire fáj, teher a szoptatás az senkinek sem jó, attól nem lesz több tejed, hogy kínlódsz, én is kínlódtam amúgy, bár hamar feladtam. Viszotn ha lefejed és úgy cumiból odaadod ami van még mindig jobb, persze számíts hogy nem lesz elég a tejed és jön a tápszer. A tápszerre meg ne ellenséggént tekints, hanem ha nincs más megoldás akkor a babád érdeke azt kívánja hogy úgy pótold a táplálékot.

Én úgy csináltam hogy mivel kevés tejem volt ahogy írtam már, így szopival kezdtünk és amikor kifogyott a cicimből akkor adtam a tápszert.

2015. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is elfogadtam, 2 hetes korától fejtem és próbáltam szoptatni, a szoptatás nem ment sosem, a fejássel normális adagokban teljesen jól tudtam táplálni. 4 hótól tápszert is kapott és elkezdtük a gyümölcsözést. Nagy gondnak éltem meg az elején, de utólag már nem így látom.
2015. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!