Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a leghatékonyabb módszer...

Mi a leghatékonyabb módszer becsomósodott tejcsatornára?

Figyelt kérdés
Az egész mellem felső része egy hatalmas görcs kb a hónaljamtól a bimbóig, antibiotikum van felírva, de megvárnám a “muszáj” állapotot a beszedésével.
2023. nov. 4. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Melegvizes borogatás és nagyon sok masszázs.
2023. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A masszázsról letiltott a védőnőm, aki szoptatási tanácsadó. Régen mindenkinek így javult pedig de elvileg begyulladhat jobban.
2023. nov. 4. 14:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A baba megoldja. Úgy kell, hogy az álla legyen a csomó felé. Ebben az esetben a baba fekszik a földön vagy az ágyon és te úgy hajolsz fölé hogy az álla a hónaljad felé nézzen. Igazi akrobatamutatvány lesz, de nagyon hamar kiszívja, talán még ma elmulasztja.
2023. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha a védőnőd szoptatási tanácsadó, gondolom elmondta mi a teendőd. Nem hiszem hogy itt bárki nála jobb tanácsot tud adni.
2023. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A masszást már tényleg nem ajánlják az új iránymutatások.


Nekem kezdeti fázisban a mellszívó jött be. A kislányom sosem tudta kiszívni.

Láznál pedig antibiotikum, nekem mindig hirtelen ugrott fel 39re, brutál volt.

2023. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem csak egyszer volt ilyen, forró fürdő, masszázs semmit nem használt, viszont a 3-as válaszoló módszere (baba álla a csomó felé) 5 perc alatt oldotta meg. Nekem még annyira akrobatikázni sem kellett szerencsére, csak bölcsőtartásnál kifelé lógott a baba (párnával alátámasztva), nem az ölem felé.

+1 tipp: nekem szerencsere megoldotta a baba, de kaptam olyan tanácsot is, hogy ha a babát túl körülményes lenne jó pózba forgatni, akkor apuka is besegíthet pár erős szívással, esetleg kipróbálhatod 😊

2023. nov. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vizes zuhany közben óvatosan masszíroztam egy kicsit, aztán mellszívó. Szoptatás és mellszívás előtt melegítő mellpárna. Napközben pedig a baba álla a csomó felé szoptatás.
2023. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tejkő okozta. A babám ki tudta szívni a felszínre, de pont elzárta a kiutat így, tej nem jött, csak begyulladt a mellem. A mellbimbon úgy tudod észre venni, mint egy kemény, fehér homokszem. Ez esetleg nem lehet? Jön belőle tej?


Ha jön, akkor szoptass nagyon sokat, baba megoldja. Esetleg ha nem ker annyit, akkor elektromos mellszívóval ki tudod szívni.

2023. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a tejkőt ki tudtam piszkálni egy steril tűvel. Brutálisan hangzik, de nem fájt és kijőttek a darabkák.
2023. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szoptatás előtt/alatt meleg borogatást raktam rá és baba álla a csomó felé nézett. Próbáltam óvatosan masszírozni is, ha már nem melegítettem. Sokszor volt ilyen, de szerencsére nem gyulladt be.
2023. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!